Tréner FC Barcelony a SSC Neapol sa vyjadrili k žrebu LM

Tréner FC Barcelony Ernesto Valverde sa vyjadril k výsledkom žrebu osemfinále Ligy Majstrov.

“Neapol je ťažký súper, s ktorým sme hrali už v predsezóne, hoci tieto zápasy nebudú mať nič spoločné s Ligou Majstrov. Problémom pri týchto žreboch je to, že sa hodnotí ako sa mužstvám darí, ale to nemá nič spoločné s tým, čo bude o 2 mesiace. Neapol len teraz vymenil trénera. Ligovú sezónu nezačal dobre, ale v Lige Majstrov hra skvele. Myslím si, že je to kompletný súper ktorý má na svojom štadióne skvelú atmosféru.”

“Neapol ma taktiež dobrých hráčov ako je napríklad Callejon, Martens alebo aj Insigne. Musíme byť opatrní, pretože v Amerike sa ukázalo, že v strede poľa má kvalitu a je to tímom, ktoré dokáže hrať dobre. Uvidíme, v ktorej podobe budeme hrať vo februári, ale niet pochyb o tom, že sa budeme musieť veľmi dore pripraviť.”

“Atmosféra bude horúca na obrovskom štadióne, kde fanúšikovia silne podporujú svoj tím. Sme však zvyknutý hrať v tomto type atmosféry. Bude tiež príjemné prežiť všetko, čo Neapol vytvára vo svojom meste.”

Gennaro Gattuso
“Barcelona je skvelý tím a je to naša veľká výzva. Sme dve veľké mužstvá s veľkou históriou. Na tento dvojzápas sa budeme musieť veľmi dobre pripraviť.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com