Tri veci, ktoré sme sa naučili po porážke Granady

Takíto začiatok od Barcelony zrejme nikto nečakal. Hráčom blaugranas sa nedarí ani po piatom kole LaLigy. Na konte majú zatiaľ odohraných 5 zápasov a z toho len 7 bodov. Podarilo sa im streliť 12 gólov a inkasovať 9 gólov.

Vonkajšia forma Barcelony je príšerná.

Barcelona smerovala do Los Carmenes bez toho, aby si zo zápasu odniesla výhru a tak pripísala tri body.
Hráči Blaugranas prehrali päť zápasov z ôsmich (Celta, Liverpool, Atl., Granada, Valencia vo finále Copa del Rey( a ešte ďalšie tri zápasy (Eibar, Osasuna, Dortmund)
FC Bacelona naposledy na výjazde zvíťazila v apríli proti Alavés, kde skórovali Alena a Luis Suarez.

Junior Firpo nevyužil šancu

Junior Firpo v zápase proti Granade odohral svoj prvý zápas v LaLige. Je zjavne, že na tento zápas tak často spomínať nebude…

Po chybe ľavého krídla bola Granada úspešná vo forme gólu.
Bol to katastrofálny začiatok úplného debutu s Firpom, ktorý mu trval iba 45 minút, kde bol nakoniec Valverdem poslaní na lavičku spolu aj s Carlesom Perezom. Týchto dvoch hráčov nakoniec vystriedal Lionel Messi a Ansu Fati.
Junior Firpo teraz môže len dúfať, že Valvérde mu dá ďalšiu šancu v nasledujúcom zápase proti Villarealu, ktorý je na programe tento utorok.

Tlak na trénera Ernesta Valverdého

Ernesto Valverde sa na konci minulej sezóny vyhol vyhadzovu aj napriek tomu, že sa hráčom nepodarilo zvíťaziť v Lige Majstrov a vo finále Copa del Rey proti Valencii,
Tlak na trénera je ešte väčší ako v minulej končacej sezóne.
Dve prehry v piatich dueloch, dvanástich inkasovaných gólov (viac ako akýkoľvek iný tím v LaLige) a neúspešné výkony Barcelony hlásia volanie z tribún, aby Valvede opustil Barcelonu.

zdroje www.barcablaugranes.com
foto www.barcablaugranes.com