Trincão: Spoluhráči mi nesmierne pomáhajú

Hrdina dnešného zápasu Francisco Trincão poskytol po zápase krátky rozhovor pre televíziu Barca.

Na prvý gól si čakal dlho, ale vybral si si pre tento gól dobrý deň, však ?
Áno, som veľmi rád z víťazstva aj z tímov, ktoré hrajú. V tomto chceme naďalej pokračovať.

Streliť svoj debutný gól nebolo pre teba veľmi ľahké, ale vďaka svojej postave a tvrdej práci sa ti to podarilo v dôležitom okamihu.
Nerobí to pre mňa žiaden rozdiel, pretože každý deň pracujem rovnakým spôsobom a pomáham tímu. Nielen, čo sa týka gólov, ale aj všeobecne v útoku a v obrane. Som veľmi rád, že sme to dnes zvládli, vyhrali sme a odnášame si ďalšie tri body.”

Bol to tvoj typický gól, nie ?
Áno, musím častejšie hľadať strelecké príležitosti. V posledných zápasoch, ktoré som skúšal, sa to nepodarilo. Ale dnes lopta dorazila do siete a som veľmi šťastný.

V zápase proti Granade si mal veľkú smolu, trafil si brvno a brankára. Dnes tvoj gól zaznamenal tri body. Aký to ma pre teba zmysel?
Gól nie je dôležitý, najdôležitejšie je víťazstvo. Len to sa počíta.

Spoluhráči sa vďaka tvojmu gólu veľmi potešili, všetci k tebe pribehli s veľkou gratuláciou.
Áno, chcel som sa im veľmi poďakovať, pretože mi nesmierne pomáhajú a veria mi.

Ako sa cítiš po strelení prvého gólu za Barcelonu?
Som šťastný, najmä z víťazstva. Chceme takto hrať naďalej a vyhrávať nové hry. Nezáleží na tom či vyhráme 5:0 alebo zápas otočíme. Tri body sú najdôležitejšie.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com