Umtiti urobil dobrý dojem na Xaviho

Doteraz bola situácia ohľadne obrancu Samuela Umtitiho v Katalánskom klube veľmi zložitá, no v najbližších týždňoch sa celá táto situácia môže zmeniť k lepšiemu. Javi Miguel z denníku AS uvádza, že obranca spravil dobrý dojem na Xaviho Hernándeza.

Príchod nového trénera vyvolal mužstvu novú situáciu. Pre niektorých hráčov môže tento príchod znamenať nový začiatok. Podľa Miguela mal Francúz pod vedením nového trénera už niekoľko „veľkolepých“ tréningov a jeho forma je perfektná na to, že mal problém s kolenom. Xavi mu dokonca aj osobne zablahoželal k jeho vynikajúcej úrovni.

Podľa týchto správ je Xavi veľmi spokojný s Umtitiho tréningom a chce mu dať šancu a zistiť, že či sa dokáže vrátiť na úroveň spred niekoľkých rokov. 27-ročného hráča neocenili Ronald Koeman a Sergi Burjuam a v tejto sezóne sa na ihrisku ešte neobjavil. Naposledy hral v oficiálnom zápase 22. mája.

Klub však môže mať úplne iné plány s Umtitim. Denník sport uvádza, že Francúz je jeden z hráčov, ktorý je na odchode z Camp Nou. Zatiaľ ešte nepadla žiadna ponuka od klubu a ani samotný hráč nebol ochotný prestúpiť. Uvidíme či nový tréner Xavi Hernández dá Umtitimu šancu, a ak nie, 27-ročný hráč sa možno nakoniec dohodne na odchode do iného tímu.

Foto: twitter.com/BarçaTimes