Víctor Font: Podporujem viac Mbappého ako Neymara

Víctor Font, kandidát na prezidenta FC Barcelona, porozprával niečo o svojom projekte a modeli riadenia, ktorý by chcel zaviesť v katalánskom klube. Opäť potvrdil, že chce, aby sa trénerom Barcelony stal Xavi, porovnával Neymara s Mbappém a chválil Lautara Martíneza.

Výzvy súvisiace s érou po Messim, Espai Barca a vplyv finančnej krízy
“Veľmi zložité témy si vyžadujú veľmi dobre vyvinutý a kohorentný dizajn klubu. Na tomto projekte pracujeme od roku 2013, čiže 7 rokov, aby sme transformovali model riadenia klubu. Absolútne za nami nikto nestojí, len barcelonský talent. Ak chce mesto organizovať olympijské hry, nemôže sa to odsúhlasiť o 6 mesiacov skôr. Najprv je potrebné vytvoriť tím a predstaviť akčný plán. A to robíme prostredníctvom projektu Si al Futur.”

Model
“Náš model nie je prezidentský, je založený na tíme. V mojom vedení budú tí najlepší hráči, aby transformovali model a riadenie klubu. K dispozícii bude aj bývalý hráč s veľkými skúsenosťami. Nechceme riaditeľov, ktorý dennodenne interventujú. Ale najlepších manažérov v každej oblasti alebo sektore.”

Financie
“Aby sme dosiahli príjmy prekračujúce 1 miliardu euro, je potrebné zarábať takmer 400 miliónov fanúšikov, ktoré Barcelona má”

Tréner
“Xavi je základným kameňom športového projektu Barcelony na nasledujúcich 10 rokov. Pracujeme s myšlienkou, že bude naším trénerom.”

Športová štruktúra
“Je veľmi solídna. Musíme brániť talent, ktorí máme v akadémii. Klub medzitým kúpil Juniora, pritom mal Cucurellu.”

Mbappe či Neymar
“Som väčším zástupcom Mbappého ako Neymara. Brazílčan je kreatívnejší, ale zdá sa mi, že Francúz sa viac zameriava na futbal.”

Lautaro Martínez
“Bol som nadšený, keď s Interom prišiel na Camp Nou, ale rozhodnutie o kúpe tohto či iného hráča by prijal Xavi a celá športová štruktúra.”

Espai Barca
“Práce budú stáť asi miliardu eur, preto som kedysi povedal, že sme klubom štyroch miliárd.”

Voľby
“Nepochybujem o tom, že budem vybraný kandidát, ktorý bude pokračovať v práci súčastného vedenia, ale bude pochádzať mimo vedenia.”

Kontroverzie v klube
“Dosiahli sme hraničnú situáciu na inštitucionálnej úrovni.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com