Vidal pomáha deťom v Čile

32-ročný záložník Arturo Vidal sa podieľa na mnohých charaktívnych projektoch v Čile. Jedným z nich je aj Reyes de Barrio (Okresný kráľ – pozn. Redaktora).

Vo veku 8 do 13, školy navštevuje okolo 1000 detí. Deti boli rozdelené do tímov s 22 ľuďmi. Školenia sa konajú dvakrát týždenne. Vo víkendu (sobotu) deti súťažia formou futbalového zápasu. Na nový rok sa plánuje až dvojnásobok počtu zúčastnených.

Arturo Vidal školy navštevuje vždy, keď nastane vhodná príležitosť.
“Vždy, keď môžem, vycestujem do El Huasco, mesta, v ktorom som vyrastal. Deti z nadácie tam tiež trénujú.., Keď som tam, učitelia pozývajú deti, fotíme sa spolu a spolu si užívame nejaký čas.”

Záložník FC Barelony venuje projektu veľa svojho času a energie. “Arturo je na Whatasppe členom niekoľkých skupín, ktoré sú spojené s projektom.
Posiela do nich fotografie zo zápasov, ceny a videá. Arturo komentuje, pýta sa, niekedy poukazuje na to, že niektorý aspekt nespĺňa príslušné normy. Vždy je ochotný vyjadriť svoj názor. Má skúsenosti s podobnými projektmi z iných klubov a rád sa o nich podelí.”
Vysvetlil Carlos Albornoz, riaditeľ programu.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.marca.com