Vinícius Júnior: Urobil som dobrý výber medzi Realom a Barcelonou

Zdieľať:

21-ročný útočník Vinícius Júnior bol hosťom programu “El Larguero” na rádiu Cadena SER. Brazílčan okrem iného porozprával o tom, ako si vyberal medzi Realom Madrid a Barcelonou.

Pedri
“Práca pre mužstvo a trofeje získané s mužstvom sú dôležitejšie ako individuálne ocenenia, ale Pedri si ocenenie Golden Boy zaslúžil. V uplynulej sezóne bol veľmi dobrý, odohral veľa zápasov v Barcelone, v seniorskej reprezentácii aj do 23 rokov. Myslím si, že je to zaslúžené ocenenie.”

Barcelona
“Určite sa zlepší. Po zmene trénera bude Barcelona silnejšia. Či jej fandím? Sústredím sa na ľudí, ktorých mám vo svojom okolí. Mal som možnosť prestúpiť do Barcelony a do Realu, vybral som si Los Blancos vzhľadom na projekt a na to, ako sa o mňa klub zaujímal. Dospel som k záveru, že je to najlepšia možnosť a hráči, ako Cristiano Ronaldo na mňa vždy robili dojem. Vybral som si dobre, chcem tu zostať mnoho rokov.”

Plač po zápase Barcelony proti PSG v roku 2017
“Sú to len reči, tento zápas som nevidel. V ten deň som hral zápas proti Brazílii v rámci Copa Sudamericana. A práve vďaka tomuto zápasu som podpísal zmluvu s Realom. Bol som najlepším hráčom a najlepším strelcom tohto turnaja, potom som sa dohodol s Los Blancos. Zápas Barcelony proti PSG som nesledoval.”

Rasistické pokriky na Camp Nou
“Je smutné, že sa takéto veci stále dejú, ale je mi to jedno. Vyhrali sme 1:0, zápas som si užil. Ale to sa nesmie opakovať, rasizmus treba zastaviť. Takýchto ľudí by na tribúny nemali púšťať.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Madrid Zone

Peter
Sledujte ma