Víťazstvo Messiho? Matthäus: nerozumiem svetu

Zdieľať:

Po celom svete kolujú informácie, že Lionel Messi nemal získať zlatú loptu v roku 2021. Vyhral ju nespravodlivo, mal ju vyhrať jednoznačne Lewandowski. Celú túto súťaž namiešali šejkovia. Ide hlavne o to, že v tejto súťaži sa nepozerá len na strelené góly. Áno, Lewandowski ma viac strelených gólov, ale ak by sa toto ocenenie získavalo len na základe strelených gólov, tak si myslím, že Lionel Messi by toto ocenenie získal omnoho viac-krát. K tomuto oceneniu sa vyjadril aj 60-ročný Nemec Matthäus, ktorý je taktiež rozhorčený. Za svojho favorita považoval Lewandowského.

“Poviem úprimne, že po tejto voľbe už nerozumiem svetu. Mám obrovský rešpekt pred Messim a viacerými hráčmi, ale tento rok si Zlatú loptu zaslúžil Levandowski. To, že Robert nezvíťazil, je pre mňa nepochopiteľné,” uviedol Nemec Matthäus.

“Messi vyhral s Argentínou Copa América, ale po letnom prestupe z Barcelony do Paríža je nevýrazný. Lewandowski zase v drese Bayernu Mníchov prekonal bundesligový rekord v počte strelených gólov a aj teraz vedie tabuľku strelcov zrejme v každej súťaží, v ktorej hráva.”

Medzi kritikov aktuálnej voľby futbalistu v roku 2021 sa zaradil aj hráč Španielskeho rivala Realu Madrid Tony Kross. Nuž na prvé miesto by nezaradil Lewandowského, ale Karima Benzemu.

“Ak má byť víťazom najväčšia futbalová individualita, tak ňou bol v tomto roku práve Benzema. Hrám s ním v Reale Madrid a zblízka vidím, aká je to veľká osobnosť a vynikajúci futbalista. AK na tejto ankete bolo tento rok niečo zle, je to práve prvé miesto,” komentoval Kross na webe t-online.de.

Zdroj: sportnet.sme.sk
Foto: twitter.com/RoseAndIce

Peter
Sledujte ma