Vráti sa Aubameyang na Camp Nou?

Keď tento 33 ročný gabonský strelec prestupoval za 12 miliónov eur do londýnskej Chelsea minulé leto, málokto by čakal, že za pol roka sa bude šepkať o jeho návrate späť do Barcelony. Prestupové obdobie dokáže byť skutočne nevyspytateľné.

V jednom z minulých článkov sme písali o záujme Atlética Madrid o Memphisa Depaya, ktorý je, vyzerá to, viac než reálny. Los Colchoneros sa budú pokúšať dostať holandského útočníka na Wanda Metropolitano, aby zaplnili dieru, ktorú po sebe zanechal João Félix odchodom na hosťovanie do Chelsea.

Odchodom Memphisa by sa ale vytvorila diera v tíme Blaugranas, keďže by sme stratili kvalitný “cover” za aktuálne suspendovaného Roberta Lewandowskeho. Tak sa Barcelona pomaly začína otáčať za svojim starým “známym” Pierre – Emerick Aubameyangom. Podľa zvučnejšieho novinára Gerarda Romera je 33 ročný Auba v stálom kontakte s Xavim, ktorý hráčovi hovorí, aby bol trpezlivý. Ak je toto hlásenie pravdivé, tak si môžeme byť takmer istí, že Auba a ani klub by opätovné skríženie ciest neodmietali. Je potrebné, však, podotknúť, že niekto z dvojice Kessié – Depay musí klub opustiť, kvôli vyrovnaniu finančnej fair – play, aby sa návrat tohto 33 ročného hráča zrealizoval

Ak ide o Aubove dosavatné pôsobenie v modrej časti Londýna, tak skutočne nie je o čom básniť. Gabónčan nastúpil túto sezónu k 16 zápasom vo všetkých súťažiach a podarilo sa mu streliť len 4 góly. Ku príkladu v minulej sezóne za Barcelonu odohral len v španielskej La Lige 17 zápasov a strelil 11 gólov.

zdroj: Forbes.com, Gerard Romero, Football España.com

foto: mundodeportivo.com