„Vtedy som vedel, že je to moja chvíľa,“ hovorí Alejandro Balde o prelome v Barcelone

Balde poskytol nový rozhovor a prezradil presný moment, kedy si uvedomil, že prišiel prelom v Barce.

Alejandro Balde hovoril o svojej skvelej sezóne v Barcelone po preniknutí do prvého tímu pod Xavim na Camp Nou.

„Prvý zápas som nehral ani minútu. V druhom, proti Realu Sociedad, som nastúpil a dal som prvú asistenciu v prvom tíme. Tam som si uvedomil, že to môže byť dôležité, že to bola moja chvíľa.“

Mladík tiež prezradil, že je Albovi vďačný za všetku jeho pomoc v tejto sezóne.

„Jordi bol ku mne vždy veľmi dobrý, bol nevyhnutný pre môj pokrok. Pomáhal mi na všetkých tréningoch, hovoril mi, ako mám brániť, ako útočiť.“

„Veľmi mi pomohol aj v národnom tíme, prišiel som a povedal mi, ako Luis Enrique umiestnil krajných obrancov. Povedal mi, aby som bol pokojný. Vždy bol veľmi blízko, vždy mu budem vďačný.“

Baldeho prielom bol pre Xaviho v tejto sezóne veľkým pozitívom. Od tínedžera sa teraz očakáva, že klubu zaviaže svoju budúcnosť a v lete podpíše novú dlhodobú zmluvu.

Zdroj: barcablaugranes.com

Foto: mundodeportivo.com