Xavi: Aby sme vyhrali musíme minimalizovať chyby

Real Madrid včera prehral svoj zápas proti Villarealu ktorý vedie náš bývali tréner Setien a preto nás dnes čaká o to dôležitejší zápas proti Atleticu Madrid. V prípade výhry môžeme v tabuľku odskočiť od Realu Madrid na rozdiel troch bodov. My vám prinášame tlačovú konferenciu Xaviho pred dnešným večerným zápasom.

Atletico
” Najdôležitejší je vždy najbližší zápas. Je to komplikované ihrisko a v defenzíve sú ako skala. Musíme byť efektívnejší ako v posledných dvoch zápasoch.“

Očakávanie
“Očakávam veľmi dobre prepracovaný tím. Normálne používajú formáciu 5-3-2 alebo 4-4-2. Musíme byť pripravení na to, čo na nás Atlético vytiahne. Bude nás to stáť ale musíme využiť to, čo máme.”

Prestupy
“Ak nikto nepríde, nevadí, budeme hrať s tými ktorých máme .”

Ferran alebo Ansu
“Ferran je mobilnejší a Ansu je pozičnejší. Ferran vytvára veľa priestoru pre svojich spoluhráčov a neustále vyčnieva. Ansu je iný. Obaja sú schopní hrať ako ‘9’. Existuje aj možnosť že bude hrať Memphis.”

individuálne chyby
“Nakoniec zlyháme všetci. Snažím sa im dodať sebadôveru, aby nerobili chyby, ale futbal je hra chýb. Musíme ich minimalizovať, aby sme vyhrali.”

Griezmann
“Nepoznám situáciu, ktorú tu zažil. Je to dôležitý hráč pre Atlético de Madrid. Dotýka sa lopty, má poslednú prihrávku a je veľmi dôležitý pre Chola. V poslednej tretine ihriska robí rozdiel“.

Araujo
“Ronaldova rola bude veľmi dôležitá. Je to stredný obranca, ktorý nám koriguje obrannú líniu. Je to špičkový obranca. Dôležitá vec je, že je pripravený na 100%.“

Busquets
“Neviem. Myslím, že som už raz povedal, že to bude trochu závisieť od pocitov a od toho, čo dokážeme urobiť z hľadiska fair-play. Je to jeho osobné rozhodnutie.”

De Jong alebo Busquets
“Uvidíte to zajtra. Pre mňa sú obaja dôležití a dokážu sa prispôsobiť spoločnej hre. Sú veľmi dôležité pre tím a dodávajú dynamiku.”

Eric-Christensen alebo Koundé-Araujo
“To nemôžem povedať. Najmä preto, že hráči to ešte nevedia.”

Pablo Torre
“Určite som bol k mnohým futbalistom veľmi nespravodlivý. Snažím sa byť spravodlivý, ale je normálne, že sa s niekým zaobchádza nespravodlivo. Pablo bol veľmi dobrý. Je veľmi dobrý zo štandardiek. Určite dostane viac minút.”

Bellerin
“Bude to záležať od jeho výkonnosti. Nemáme nič naplánované. Dodáva mi to istotu. Je aktívny v defenzíve. Komunikuje a má futbalovú zrelosť.”

Balde
“Bude hrať. Bude to dôležité. Máme veľa hráčov. V kádri ich je 24.”

Možnosti
“Všetko sa ráta. Je to ďalšia otázka, ktorá súvisí so základnou jedenástkou. Máme veľa možností na obranu a útok. Prispôsobujeme sa, aby sme proti súperovi robili veci lepšie a vyhrali.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter/FCB