Xavi: Ansu má schopnosť byť ako Rashford

Ako tradične vám prinášame tlačovú konferenciu pred dnešným ligovým zápasom ktorý odohráme doma na Camp Nou o 21:00.

Zápas
“Očakávame defenzívnejšieho súpera a priamočiarejšiu hru, so stredným a nízkym blokom. Očakávam zápas s kontrolou lopty a musíme napádať priestory. Minulý rok sme prehrali doma. Posledné roky nás to stálo. Sú to veľmi dôležité body.“

Pedri
“Mať straty je vždy zlé a v tomto prípade je to veľmi dôležitý hráč. Dáva nám plynulosť.  Musíme dať minúty ostatným. Busi sa vracia, Frenkie a Frank sú veľmi dobrí .Pre každého sa nájde chvíľa. Každý musí byť pripravený. Budeme sa snažiť aby jeho strata bola čo najmenej citeľná“.

Rotácie
“Je tam únava, diskomfort. Musíme rotovať. A sú ľudia, ktorí si zaslúžia hrať.”

Lewandowski
“Vidím ho veľmi dobre. Je v dobrom momente.  Možno ho musíme viac využiť. Je to špičkový hráč, ktorý robí rozdiel. Vždy je nebezpečný. Musíme s ním hrať a kombinovať viac.”

Pablo Torre
“Je pripravený, tím ho bude potrebovať. Nie je to pre neho ľahké, je tu silná konkurencia. Žiaľ, je veľa takých, ktorí nehrajú. Je iný ako Pedri, Pablo je tvorca hry. Sú iní.“

Ansu Fati
“Má schopnosť byť ako Rashford. Dáme mu sebadôveru. Bude dôležitý. Je a bude.”

Eric Garcia
“Zaslúži si hrať. Som k nemu nespravodlivý. Keď hral, ​​bol na vysokej úrovni. Nikdy sa nesťažuje. Je úžasný. Zaslúži si viac minút.”

Raphinha
“Ja som ten, kto mu najviac dôveruje. Robí rozdiel. Má najviac asistencií, strieľa góly. Trúfa si jeden na jedného. Je rýchly. Pre mňa je výnimočný. Bezpochyby triumfuje a bude triumfovať v klube.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter FCB