Xavi: Ansu sa vráti proti Malorke

Už dnes nás čaká ďalší ligový zápas a tak ako tradičné vám prinášame tlačovú konferenciu nášho trénera.

Vystuženie

“Sú pozície, ktoré nemáme zdvojené. Myšlienkou je mať dvoch konkurencieschopných hráčov na jednu pozíciu”

Góly hlavou

“Mnohé boli o taktike, iné o Luukovi kvôli jeho schopnostiam, iné o útočení v priestoroch Sú odlišné, ale je to súčasť myšlienky hry a je to dôsledok dobre vykonanej práce.”

Frenkie De Jong

“Je veľmi dôležitý. Je na veľmi dobrej úrovni a som s ním veľmi spokojný. Musí pokračovať. Musí skórovať, asistovať a musí byť lídrom.”

Aspekt na ktorom treba pracovať

“Pochopenie hry. Interpretácia priestorov a voľného človeka. Fyzicky sme si možno všimli únavu v poslednom zápase. Takticky sme na tom sotva mali čas popracovať.”

Aubameyang

“Auba strieľal góly celú svoju kariéru. Bola to záruka. Pracuje pre tím. Je to veľmi dobrá posila. Super zimná posila. Pomáha tímu a je pozitívny človek“.

Ansu Fati

“Ak všetko pôjde dobre, bude hrať proti Malorke.”

Hororový román?

“Sme v prvých mesiacoch bez Messiho. Musíme byť trpezliví. Mnoho tímov, veľkých tímov, sa ťažko vracia, ako napríklad United. Prinajmenšom musíme o tituly súťažiť a mať veľa trpezlivosti.”

Aká kniha by bola táto Barça?

“Sú tam momenty sci-fi, ako napríklad 0:4 na Bernabéu. Hrôzostrašné situácie, ako keď sme nemali hráčov. Situácie ako v novembri. Musíme pochopiť, že sme v ére po Messim a musíme mať veľa trpezlivosti. Situácia na získanie titulov nenastala. Musíme sa posilniť a byť v hre odvážny. Musíme byť realisti a mať odvahu.“

Ferran

“Každý hráč má inú výdrž. Ferran má kapacitu odohrať tri alebo štyri zápasy. Musíme hrať čo najlepšie, aby sme postúpili do Ligy majstrov. Bude to závisieť od pocitov. Pre mňa je Ferran veľmi dôležitý, či strelí gól alebo nie.”

Čo môže tím získať

“Hráme o veľa, budúci rok o Ligu majstrov. Druhé miesto. Buďme realisti, LaLiga je prakticky nemožná. Nie sú to najlepšie pocity, aké sme mali v posledných zápasoch. Chceme ich získať späť.”