Xavi: Aubameyang strieľa góly celú svoju kariéru

Po včerajšom zápase sa pred médiá posadil aj Xavi Hernandez ktorý zhodnotil výkon tímu na Mestalle.

Zápas
“Som veľmi spokojný a šťastný. Boli sme efektívni. Vedeli sme aj trpieť. V druhom polčase sme sa trápili, chýbala nám pauza a kľud. Prvý polčas bol veľmi dobrý, zápas bol ťažký. Ďalší zápas vonku z ktorého odchádzame spokojný. Odchádzame s tromi výbornými bodmi z ťažkého ihriska.Víťazstvo je veľmi dobré. Góly sú fantastické.“

Pedri
“Nestráca loptu, dominuje na oboch nohách, čo robí, ako sa otáča, tempo, je to fantastické. Je na špičkovej úrovni. A to má len 19 rokov. Veľkolepý, najäčší talent na svete. Je úžasné ho mať. Nie je to normálny hráč.”

Aubameyang
“Celú svoju kariéru strieľal góly. Je vyspelý, inteligentný, pokorný a pozitívny. Teším sa z neho. Dva góly mu dodajú sebavedomie.”

Efektivita
“Záleží na sebavedomí, viere, tréningu, hráčoch. Dnes sme boli veľmi efektívni. Ak by sme to mali  proti Neapolu, výsledok by bol lepší. Sme na dobrej ceste. Myslím si, že s Neapolom sme ešte lepšie.”

Zvyšok sezóny
“Do štvrtka máme pokoj. A potom musíme pokračovať. Nie sme v dobrej situácii. Musíme byť stálejší a spoľahlivejší. Musíme vedieť brániť s loptou aj bez lopty, a to nám chýba.“

Neapol
“Dáva nám to sebavedomie do ďalšieho zápasu, že sme tu zvíťazili. Dodáva nám to morálku.”

Eric a Araujo

“Araujo bol úžasný. Éric tiež vydržal. Teším sa z každého, pretože trénujú. Frenkie mal tiež nepohodlie.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter-FCB