Xavi chce nového pravého beka

Katalánci toto leto plánujú posilniť na viacerých postoch, no pozícia s najväčšou dierou v kádri je aktuálne pravý krajný obránca.

I, keď sa špekulácie ohľadom možného odchodu Julesa Koundého ukázali ako falošné, pravdou zostáva, že francúz si neželá byť stavaný na pozíciu right back-a. Jules oboznámil Xaviho s tým, že mu o mnoho viac vyhovuje stopérska činnosť a nechce byť pozične rotovaný.

Okrem Sergiho Roberta Blaugranas nemajú v aktuálnom kádri čistokrvného pravého obráncu, a to je to, čo Xavimu nedáva spávať. Sergino Dest, ktorý je aktuálne hosťujúci v AC Milán, je čoraz bližšie k zotrvaniu v Taliansku a klub môže vkročiť do budúcej sezóny na tomto poste len so Sergim Robertom.

Diario Sport prichádza s 3 menami, ktoré má Xavi predkladať vedeniu FC Barcelony na vyplnenie pozičnej “diery”. Sú nimi Joao Cancelo, Juan Foyth z Villarealu a francúz Benjamin Pavard. Joao Cancelo sa toto leto vracia z hosťovania v Bavorsku späť do Manchesteru, čo znamená, že Bayernu nebude chutiť pustiť Benjamina Pavarda preč, dokým aspoň nenájdu lepšiu alternatívu na jeho pozíciu.

zdroj: Diario Sport.com, Klub FCBarcelona.com

foto: FC Barcelona.com