Xavi: Christensen nám dáva veľa istoty

Dnes nás čaká ďalšie ligové kolo v ktorom sa stretneme s Getafe. Prinášame vám pohľad na zápas očami Xaviho Hernandeza.

Zápas
“Getafe je tím, ktorý dobre funguje v obranne, hrajú s piatimi obrancami. Musíme útočiť do priestorov. Dúfajme, že získame tri body, ktoré sú mimoriadne dôležité.“

Prestupy
“Memphis požiadal o odchod. Požiadal ma, či môže odísť. Všetci sme vyhrali. Spoliehame sa na Fair Play. Ak sa dokážeme posilniť, bude to lepšie.  A ak nie, nie je to urgentné.“

Systém
“Systém uvidíme v závislosti od hry. Je dobré mať alternatívy.”

Dani Alves
“Je ťažké komentovať takúto situáciu. Som prekvapený a šokovaný. V šoku. Som prekvapený.”

Araujo a Frenkie De Jong
“Sú k dispozícii, ale vracajú sa z nepohody. Nie zo zranenia. Zajtra sa rozhodneme. Spýtam sa ich. Nemôžeme hrať na 80 percent. Každý zápas je vojna a finále.”

Gavi
“Myslím si, že rozhovory, jednotlivé videá sa vydarili… Dozrel za krátky čas: vie kedy sa otočiť chrbtom, takticky, faulovať, kedy sa vyhnúť súboju. Je inteligentný. Za krátky čas dozrel a veľa sa o ňom hovorí.  Dáva do toho srdce. Je to dôležité pre tím“.

Real Madrid
“Neporovnávame sa s Realom Madrid, porovnáme sa sami so sebou. A sme lepší ako pred mesiacom. Videl som zlepšenie odo dňa proti Espanyolu. Musíme si udržať našu úroveň.“

Christensen
“Dáva mi veľa dôvery a istoty, veľa. V jeho oblasti sa toho stane málo. Dá vám to pokoj. Veľa vecí robí dobre, jeho vynášanie lopty je výborné, ide mu to hlavou… Je dobrý podpis. Získava sebavedomie. Je to vynikajúci hráč pre klub. A je veľmi mladý. Má osobnosť. Už ovláda jazyk. Urobil veľký pokrok.”

Zubimendi
“Nerád hovorím o hráčoch z iných tímov, najmä s platnou zmluvou. Sústredíme sa na zajtrajší zápas. Tieto zápasy sa skomplikujú. Ak chceme tento titul, nemôžeme doma stratiť viac bodov.”

Ansu Fati
“Má rozhodujúcu úlohu. Je rozdielny. Je rozhodujúci a bude dôležity, už je.”

Ferran Torres
“Je v poriadku. Chýba mu gól gól. Je schopný gólom niečo zmeniť, ale ak ho nestrelí, sebavedomie klesá. Potrebuje gól. Ale urobí to. Slepo mu veríme. Veríme mu.“

Kessie
“Je to dôležitý futbalista, dynamický, fyzický. Urobil krok vpred. Nie je ľahké sa adaptovať. Iným posilám trvá mesiace a roky, kým sa adaptujú. Adaptuje sa dobre. Musí byť blízko. V Ceute hral na úrovni, ktorú musí ukazovať“.

Kings League
“Nesledujem to. Ale viem, že je to úspešné. Všetko, čo Gerard robí, pôjde dobre, má kapacity a vedenie. Klub sa s nimi dohodol. Nakoniec je to šou. A prajem im to najlepšie.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto; Twitter FCB