Xavi: Cieľom je dostať sa do Ligy Majstrov

Po reprezentačnej prestávke sa opäť dostávame ku klubovému futbalu a to znamená návrat FC Barcelona na futbalové trávniky. Pred zápasom s FC Sevilla Xavi predstúpil pred novinárov.

Kľúčový deň
“Je to pre nás finále. Možnosť dostať sa na druhé miesto po etape s veľmi dobrými výsledkami. Je to príležitosť dokázať to.  Sevilla neprichádza v najlepšej forme, ale je silným tímom. Hráme doma a potrebujeme našich ľudí. Dúfam, že zajtra bude skvelá atmosféra.“

Dedič Busquetsa
“Prvá vec je, že vidím Busquetsa s množstvom času, teraz už nemusí ísť. Myslím si, že s týmto herným modelom z neho dostaneme oveľa viac výkonu. Zostáva mu čas. Viac vidím Nica ako vnútorného hráča. V deň, keď tam nebude, budeme to musieť zvážiť.”

Obnova Gaviho a Arauja
“Nemôžeme si dovoliť odchod ani jedného z nich. Myslím, že je to otázka času. Dúfam.”

Dembelé
“Vidím ho veľmi šťastného. Vidím ho veľmi zaangažovaného. Nemám na neho žiadne sťažnosti. Záleží to na ňom. Mám v tom jasno. Má vysokú úroveň a ak bude dobre pracovať, môže byť najlepší na svete na svojej pozícii a okrem toho robí rozdiel. Pre model, akým chcem hrať, je to veľmi dobré.”

Rotácie
“Podľa toho, ako to vidíte, sa bude striedať. Dnes je veľmi ťažké hovoriť o začínajúcom tíme.”

Xaviball
“Pripadá mi to vtipné. Myslím, že mám zmysel pre humor. Ak sú vtipy pozitívne, pokračujte.”

Návrat Piquého do reprezentácie
“Či sa mi to páči alebo nie, nič to nemení. Je to otázka na Luisa. Má veľmi jasné nápady a je to skvelý tréner. Dobrá vec je, že má na výber. Tešia ma výkony Piquého.”

Návrat Ansu Fatiho
“Myslím si, že to bude závisieť od neho. Od pocitov. Má za sebou tri alebo štyri tréningy so skupinou. Videl som ho šťastného a v skupinovej dynamike. To robí futbalistu šťastným. Pomôže mu to.”

Rüdiger
“Nebudem hovoriť o menách. Chápem záujem, a môžem len povedať, že klub funguje.”

Dôsledky prestávky
“75 percent z nášho tímu nemalo prestávku. Myslím si, že to mohlo byť pre nás psychicky dobré. Toto je posledný šprint a musíme zatnúť zuby.”

Odkaz pre tím
“Posolstvom je pokračovať. Cieľom je dostať sa do Ligy majstrov. Neznížiť ostražitosť. Na Bernabéu to boli jednoducho tri body. Zajtra sú tu ďalšie tri. Vo štvrtok Európska liga. Pokúsiť sa byť najvyššie v lige a vyhrať v Európe“.

zdroj: Marca.com/BarcaTV

foto: Twitter/FCB