Xavi: Copa Del Rey je pre nás cieľ

Už dnes nás čaká úvodný zápas v Copa Del Rey proti Intercity. Prinášame vám tak zhrnutie včerajšej tlačovej konferencie nášho trénera.

Nebezpečenstvo
“Prvé pohárové zápasy nás vždy stáli. Pamätám si vypadnutia ako hráč. Sú to veľmi ťažké zápasy. Máme informácie z Barçy B.”

Iñaki Peña
“Včera sme predložili dokumenty a čakáme na uznesenie federácie. Je na zozname kádra, pretože veríme, že sme urobili všetko, čo sa týka dokumentácie, aby mohol hrať.”

Copa del Rey
“Pre nás je to cieľ. Chceme vyhrávať tituly. LaLiga je po vypadnutí z Ligy majstrov najdôležitejšia, ale pohár nás veľmi teší. Je to pre nás veľmi špeciálna súťaž.”

Rotácie
“Teraz už mám jasno, ale zajtra to uvidíš. Ide o to aby sme rotovali. Hráči, ktorí potrebujú minúty, ako Ronald alebo Eric.”

Lewandowski proti Atleticu
“Áno, som presvedčený, že môže hrať proti Atléticu Madrid. Chceme, aby tam bol a veríme, že tam bude. Teraz dostal s Pedrim odpočinok.”

Chýba ďalší strelec

“Musíme sa zlepšiť v mnohých aspektoch a jeden je tento. Góly musia strieľať aj ostatný, nie len Robert.“

Depay
“Nechcem, aby niekto odišiel. Som spokojný s tímom. S Depayom som spokojný. Jeho prístup je dobrý a bude to pre nás dôležité. Bude mať minúty. Ako každý“.

Araujo
“Má obrovské futbalové schopnosti. Veľa vodcovstva. Veľa duše a je to bojovník. Myslím si, že ho potrebujeme. Nech sa vráti čo najskôr, aby pomohol tímu.”

zdroj: Marca, Barca TV
foto: Twitter/FCB