Xavi: De Jong mi pripomína mňa

Xavi Hernandez sa po týždni opäť predstavil pred médiami aby poskytol tlačovú konferenciu pred zápasom s Realom Sociedad.

Pravý obranca
“Chceli sme podpísať Azpilicuetu, ale nebolo to možné. Máme záruky na pokrytie pozície ako Araujo alebo Sergi Roberto.”

Uzavretie prestupové obdobia
“Myslím si, že je zle organizovaný.  Pracujemr pokojne. Stáva sa to všetkým klubom a my sa musíme prispôsobiť.“

Frenkie de Jong a Xavi
“Vidím ho podobne ako v mojom prípade, pripomína mi mňa. Dokáže sa prispôsobiť pivotovi.”

Koundé
“Stále čakáme. Je to naša priorita a uvidíme, či sa nám podarí ho zaregistrovať. Je to veľmi elegantný a skúsený stredný obranca, aj keď má 23 rokov. V Barcelone bude musieť v každom zápase ukázať, či môže hrať. Vnímam ho skôr ako stredného obrancu, ale v prípade núdze môže pôsobiť ako pravý obranca. Potrebujeme odchody, aby sme ho prihlásili.”

Rayo Vallecano
„Ľahko to nejde. Bolo to futbalový nešťastie, zaslúžili sme si vyhrať ale chýbala nám efektivita.”

Ferran Torres
„Veľmi sa mi páčil  a dostať sa do hry. “

Casemiro
„Je to futbalista, ktorý označil éru vo futbale a v Madride. Podpísali hráčov, aby ho nahradili, ale nechcem o tom veľa hovoriť. Sú to rozhodnutia rivala.“