Xavi: Dembele je šťastný, chce pokračovať

Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom s Elche.

Zápas
“Bude nás to stáť, pretože hráme vonku. Barça B tam vyhrala a sme pripravený.”

Januárový trh
“Škoda je, že som musel prísť uprostred sezóny . Je to niečo vyše mesiaca a niektoré veci sa musia zmeniť. Nielen hráči, ale aj dynamika, pozičná hra, obrana. Chce to čas a je škoda, že nie je začiatok sezóny.  Musíme posilniť mužstvo, to predovšetkým dopredu.”

Etapa s Rijkaardom
“Boli sme v ťažkej situácii a verili sme tomu, čo robíme. Prežil som to a musíme naďalej veriť a pracovať.”

Ter Stegen
“Stále je to jeden z najlepších brankárov na svete. Keď sa dostavia výsledky, hráčove sa sebavedomie zlepší. Všetko je založené na výsledkoch, ak bude v nedeľu pozitívny, všetci budeme vyzerať lepšie.”

De Jong
“Veľmi mu pomáhame. Robíme individuálnu prácu. Keď nie je dobrý výkon, je tu aj psychologický faktor.”

Odchody
“Ceníme si všetky možnosti. Keď hovoríme o posilnení tímu, pravdepodobne dôjde aj k odchodom. Teraz to však nie je hlavný problém. Máme obavy o Elche, Sevillu… Nemôžeme rozdať viac bodov.”

Jutglà alebo Luuk
“Ferran je ďalšou z možností, nedávno hral veľmi dobre. Mladí veľa prispievajú… Cieľ nám nechýba.”

Štýl
“Verím tomu, čo robíme, hráči veria tomu, čo im prenesieme, ale je to otázka trpezlivosti a času. Vo svojich veciach mám úplne jasno a prezidentovi a Mateuovi som preniesol to, čo v krátkom a strednodobom horizonte potrebujeme“.

Haaland
“Momentálne máme zložitú ekonomickú situáciu. Musíme byť realisti, posilniť mužstvo nebude jednoduché. Problém je s platovým limitom. Uvidíme, čo bude. Čo sa týka mien v prípade  Haalanda nič neviem.”

Tituly
“Keďže sme realisti, máme kapacitu vyhrať tituly. Nemôžeme vylúčiť ani víťazstvo v La Lige, pretože som ich videl vo všetkých farbách. Musíme bojovať o tituly. Som pozitívny a zároveň realistický.”

Nová éra
“Potrebujeme porozumieť. Pre niektorých hráčov je ťažké porozumieť a zvláštne byť v Barcelone. Sme ôsmi v tabuľke. Musíme byť odvážni. Hráči sa snažia ale zajtra musíte vyhrať.”

Lige
“To je to, čo poznamenáva pocity v tíme. Musíte pokračovať v práci a veriť v to, čo robíme, čo je správna cesta. Potom bojovať o pohár, Superpohár a rásť. Musíme sa zlepšovať.”

Umtiti
“Začne veľa zápasov. Mám všetkých futbalistov, všetkých ich potrebujeme. Tak isto ako Lenglet, nehrá a v pondelok sa ma na neho pýtate. Lenglet, Eric, Umtiti… Musia buď pripravený na to, keď ich tím bude potrebovať. Eric bude dôležitý.”

Prestupy
“Tento zápas a utorok v Seville sú naša realita, naša súčasnosť. Nemôžeme myslieť na zranených. Dúfam, že v tíme bude vidieť zmenu. Musíme pokračovať a až potom budeme myslieť na prestupy.“

Víťazstvo
“Tím potrebuje víťazstvo. Pracujeme veľmi dobre, tréning sme ukončili spokojní. Nasadenie je nespochybniteľné. Teraz však potrebujeme víťazstvo, aby sme akýmkoľvek spôsobom zmenili dynamiku. Ideme si po 6 bodov.”

Zranenia
“Jordi aj Ousmane sú v poriadku”

Top štyri
“Mám veľkú dôveru v tím, hráčov. Výsledky neprichádzajú, ale verím. Pocity sú lepšie a pozitívnejšie, ale výsledky sa k nám nedostávajú. Aby sa výsledok dostavil aj keď hovoríte, že pracujete dobre a máte dobrý prístup, musíte vyhrať a získať tri body. Hlavným cieľom je byť medzi prvými štyrmi a vyhrať tituly. Nič sa nedá vylúčiť. Vzdialenosť od Realu je veľmi veľká.”

Dembele
“Včera som s ním hovoril a som pozitívny. Je šťastný, chce pokračovať a ide o dohodu medzi agentom a klubom. Vidím ho šťastného, ​​spokojného, hrá dobre. Chýba mu gól, aby sa niečo zmenilo, ale dáva nám veľa.”

Súper
“Snažíme sa nejakým spôsobom porovnať herný model, ktorý nás stojí viac, ako sme si mysleli, ale toto sa nezastaví. Zajtra je dôležitý zápas, sú tu tri veľmi dôležité body, je to posledný zápas na Camp Nou. Potrebovali sme od posledného zápasu viac času, ale sme na správnej ceste. Je to dobrý čas urobiť krok vpred.”

zdroj: BarcaTV

foto: marca.com