Xavi: Dembele pri nás dorástol

Už tradične vám prinášame tlačovú konferenciu Xaviho pred naším posledným zápasom pred majstrovstvami sveta. Zápas odohráme vonku proti Osasune a v prípade víťazstva môžeme navýšiť náš náskok na čele tabuľky pred Realom Madrid o 5 bodov.

Prestávka kvôli MS
“Uvidíme, koľko dní voľna dáme hráčom, ktorí neboli na MS. S prípravou začneme koncom novembra, začiatkom decembra. Budeme mať takmer mesiac na prípravu.”

Majstrovstvá sveta
“Budem to sledovať. Skúsim sa ísť na pár dní pozrieť na zápasy aj naživo. Bol som tam šesť rokov a cítim sa tam ako doma. Bude to veľmi dobré.”

Raphina
“Má našu plnú dôveru. Sú chvíle, keď veci až tak nefungujú, ale musíte pokračovať v práci a veriť.”

Dembélé
“V mnohých zápasoch robí rozdiel, jeho čísla sa zlepšili, odkedy sme tu, dodali sme mu sebavedomie, cíti sa dôležitý, je šťastný. Vyrástol.“

Pique
“Je k dispozícii a uvidíme.”

Povinnosť vyhrať Európsku ligu
“Veľmi sa vám páči táto povinnosť, neúspech… Budeme súťažiť. Je to výzva, klub tento titul nikdy nezískal a my nemáme inú možnosť.

Araujo
“Rozprávali sme sa a sme v neustálej komunikácii so všetkými reprezentáciami. Je tu dobrý vzťah a rozhodneme sa spoločne. Dôležité je, aby sa hráč cítil dobre a dobre sa zotavil, pre Uruguaj aj pre nás.”

Man Utd
“Žreb nám opäť pridelil najťažšieho súpera. Je to papierovo najkomplikovanejší súper, s ktorým sme mohli hrať. Budeme musieť súťažiť. S príchodom Ten Haga vyrástli. Má skvelých hráčov.”

Osasuna
“Je to ťažký a intenzívny súper, ktorí je vo výbornej forme, sú piaty v tabuľke , je to veľmi komplikovaný štadión, ale prichádzame v dobrej forme, dobrej dynamike a chceme, 3 body  pred majstrovstvami sveta.”

zdroj: Marca.com

twitter/FCB