Xavi: Dembele urobil rozdiel

Xavi po zápase s Linares poskytol krátky rozhovor pre klubové médiá, my vám teraz prinášame.

Zápas

“Je to dôležité víťazstvo, ktoré znamená postup do druhého kola. V druhom polčase to bolo lepšie. Postúpili sme a ja som šťastný. “

Rozostavenie

1-3-4-3 je veľké riziko. Z našej chyby a z chyby koncentrácie a obrany v priestore prišiel jeden gól. Hľadali sme prevahu. V 1. Polčase sme neboli zlí, ale v druhom sme boli plynulejší. Chceli sme mať loptu.”

Polčas

“V polčase som im povedal, že môžeme 3 hodiny rozoberať taktiku, ale stojíme pred víťazstvom viery. Išlo o to urobiť krok vpred. Sme lepší, ale bolo to víťazstvo viery.”

Dembele

“Hovoril som s ním o futbalových problémoch. Dokonca dokázal streliť ďalší gól. Čo sa týka futbalu, nemám čo povedať. Urobil rozdiel. Bol dobrý v jeden na jedného. Pokiaľ ide o obnovenie kontraktu, nie sú žiadne nové správy.“

Dva triumfy

“Bol to náročný deň, každý očakával víťazstvo. Ale taký futbal je. Stálo nás to, ale dosiahli sme to. Musíme využiť pozitívnu dynamiku.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: twitter/FCB