Xavi: Gaviho výkony sú veľkolepé

Xavi Hernandez včera pred  dnešným zápasom s Espanyolom absolvoval tlačovú konferenciu. My vám ju prinášame spolu s prekladom.

Espanyol a rozhodcovia
„Viete, že nerád hovorím o rozhodcoch. len dúfam, že nám neublížia. Sú to profesionáli s ťažkou prácou, aj keď im pomáha VAR. Verím v profesionalitu a spravodlivosť.”

Dembelé
“Už som povedal, že som mal v úmysle ho využiť v 2. polčase proti Atléticu. Je stále súčasťou tímu a stále nám bude pomáhať. Nakoniec sa rozhodnem, či bude hrať alebo nie.”

Zlepšenie
„Vedieť útočiť na správne miesta, nenechať sa vyviesť z pozície, riešiť zložité situácie v  pri nahromadení šancí. Na taktickej úrovni už hráči zabrali veľa, priestor teraz dobre kontrolujeme. Vo všeobecnosti sa veľmi zlepšujeme.“

Gavi
„Je brutálny v pressingu, berie veľa lôpt. Vie sa dobre otáčať s loptou. Má ešte len 17 rokov, takže jeho výkony sú veľkolepé. Trénovať ho je úžasné.”

De Jong
,,Rozhodneme sa zajtra. cieľom je ich prekvapiť. Espanyol odvádza dobrú prácu s Vicente Morenom. Nechcem robiť unáhlené vyhlásenia.”

1. Zápas proti Espanyolu ako tréner
“Budeme čeliť podobnému Espanyolu, aký sme videli na Camp Nou. Zlepšili sme sa, máme nových hráčov a sme v dobrom tempe, takže v tomto smere musíme pokračovať. Zajtra budeme čeliť silnému súperovi, silnému rivalovi, ktorý bude tvrdou skúškou s fanúšikmi za chrbtom. Budú sa chcieť pomstiť.”

Čo zlepšiť
“Tím potrebuje niekoľko po sebe nasledujúcich pozitívnych výsledkov. Pracujeme veľmi dobre, mali sme celý týždeň na prípravu na tento zápas a cítime sa dobre.”

Alves
„Je mi to ľúto (červená karta), pretože je to pre nás skutočne dôležitý hráč. Zajtra sa rozhodneme, či zmeníme systém, ale je jasné, že nám bude chýbať, keďže nám dal na ihrisku veľa.”

Cieľ pre sezónu
„Už som spomínal, že nič nevylučujeme. Áno, s jedným zápasom v hre zaostávame o 15 bodov na lídra, no stále nič nevylučujeme. Prvým cieľom je dostať sa medzi najlepších štyroch, no ďalšie zápasy nám povedia viac o tom, čo môžeme očakávať. Uvidíme, ako ďaleko môžeme zájsť, keďže sme závislí aj od tímov vpredu.“

Čo chýba tímu
„Konzistentnosť. Musíme byť konzistentní s touto intenzitou, rytmom, aby sme loptu rýchlo cirkulovali a mali viac dotykov. Potrebujeme túto konzistentnosť, aby sme zostali v prvej štvorke.”

Reverter
„Snažíme sa, aby nás to neovplyvnilo. Hovoril som s Ferranom a príde sa rozlúčiť s tímom. Urobil pre nás veľa, takže je to škoda.”

Eric a Memphis
„Eric je v poriadku a zajtra bude zaradený do tímu. Memphis by mal byť späť budúci týždeň.”

Najlepší výkon Barcelony
„Proti Atleticu ste videli veľmi dobrú Barcu. Teraz sme na 4. mieste, ale chceme pokračovať v tabuľke hore, no musíme držať hlavy horr a pracovať ďalej. Aj keď hráme dobre, nemali by sme byť na seba príliš hrdí.”

Priame kopy
„Dnes sme na nich pracovali. Messi mal 20 alebo 21 rokov, keď ešte nezahral žiadny priamy kop, kým mu Tito nepovedal, aby ich jedného dňa zahral. Náš tím má veľa dobrých strelcov ako Memphis a Alves. A chlapci ako Pedri, Eric a Frenkie sa ich dnes pokúsili trénovať. Našou úlohou je urobiť zoznam pre každý zápas a rozhodnúť, kto ich vezme. Je to niečo, na čom pracujeme.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FCB