Xavi Hernández: Athletic bojoval až do poslednej minúty zápasu

Po včerajšej prehre sa pred média postavil aj tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Vaše nálady sú oveľa horšie ako minulý týždeň, dnes ste v hre nedominovali a nedarilo sa vám. Prečo sa to stalo?
“Myslím si, že nás porazili kvôli intenzívnejšej hre Athletic, ktorú sme nezvládli. Hráči hostí vo všetkých situáciách bojovali až do poslednej minúty zápasu. Vedeli sme, že to tak bude, pretože takto hrá Athletic na San Mamés. Skúšali sme to rôznymi spôsobmi, hrali sme na troch obrancoch, no nedokázali sme sa dostať do prevahy. Súper vyhral podľa intenzity. Ale niekedy nemáte šťastie, musíme to zmeniť. Musíme pokračovať v práci a preraziť. Neustále hráme v LaLige a v Európskej lige. Prišli sme o dve trofeje, no stále sme v hre.”

[Marta Ramón, RAC] Čo ťa po dnešnom zápase najviac bolí?
Že sme nedokázali presadiť našu hru. Athletic nás veľmi tlačil a znovu nám došla trpezlivosť pri vytváraní situácii. Súper hral intenzívnejšie. Mali sme dobrý moment pri góle Ferrana Torresa, keď sme hrali trpezlivo na súperovej polovici a vyplatilo sa to. Bojovali sme do konca, ale nezvládli sme to a stratili sme ďalších hráčov. Musíme vstať.

[Adria Albets, Cadena SER] Je dnešný večer krok späť? Čo sa stalo Ansu Fatimu, je to vážne zranenie?
“Uvidíme zajtra počas výskumu. Videl som, že ho to veľmi nakoplo, no musíme si počkať na výsledky. Problémy hlásil aj Jordi Alba, Gerard Piqué a Pedri. Bol to veľmi intenzívny zápas s predĺžením. Nenazval by som to neúspechom, ale do budúcnosti sa musíme poučiť z našich chýb. Snažili sme sa, ale Athletic hral lepšie. Blahoželáme vám k povýšeniu. Vášho súpera. Je to veľmi náročné mužstvo so skvelým trénerom.”

[Helena Condis, Cadena COPE] Myslíš si, že mal rozhodca nariadiť pokutový kop po ruke Joridiho Albu?
“Neviem, nebudem to posudzovať. Nestrácajme tým čas.”

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Ovplyvnila situácia s Dembélém šatňu? Mali ste posledné slovo, aby ste do tímu nemenovali Francúza?
“Nemyslím si, že to ovplyvní zvyšok. Je to dôležitý hráč, ale rozhodli sme sa spolu s ďalšími ľuďmi v klube. Nerobíme jednostranné rozhodnutia.”

[Francesc Latrorre, TV3] Jordi Alba nemal najlepší deň. Chceli by ste v tomto prestupovom období nového ľavého obrancu?
“Jordi musel dnes na krídle čeliť veľmi ťažkým súperom. Rovnako ako celá obrana: Inani, Nico, Sancet, Raúl, García… Vo všeobecnosti trpel celý tím. Nevenoval by som pozornosť len Albovi, ten mal počas stretnutia fyzické problémy.”

Zdroj: marca.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal