Xavi Hernández: Boli sme oveľa lepší ako Benfica

Zdieľať:

Xavi Hernández po stretnutí s Benfikou priznal, že je sklamaný z výsledku, no herný štýl a nasadenie sa mu veľmi páčilo.

Pocity po zápase
“Boli sme oveľa lepší ako Benfica, ale chýbal nám gól. Ak by sme strelili gól, hovorili by sme o vynikajúcom zápase, ale vybojovali sme len jeden bod, s ktorým nie sme spokojní. Bol to výborný zápas. Jedine, čo ma znepokojuje je výsledok. Tento zápas sme mohli vyhrať. Nie som nahnevaný, ale je to veľká škoda, pretože sme stratili šancu. Ak budeme hrať takýmto spôsobom, môžeme vyhrávať.”

Zápas proti Bayernu
“Zostáva nám ešte jedno kolo a do Mníchova si pôjdeme po víťazstvo. Vtedy budeme ešte po ďalších dvoch spoločných týždňoch. Sme Barcelona, takže chceme vyhrať nad Bayernom. Sme závislí sami od seba. Na toto stretnutie je potrebné pristúpiť rovnako jednotní a s rovnakou zodpovednosťou. Z hľadiska hry a prístupu som s dnešný, zápasom veľmi spokojný.”

Zmena herného štýlu
“Myslím si, že je to Barcelona, akú očakávame. Hráči si prisvojujú myšlienku. Samozrejme, že pri tom musíme byť aj efektívni. V dvoch zápasoch sme strelili jeden gól z penalty. Ak by sme strelili gól, bolo by to výborné.”

Ousmane Dembélé
“Zmenil dynamiku zápasu a vytváral príležitosti. Je veľká škoda, že jedna s jeho akcií sa neskončila gólom. Je to hráč, ktorý robí rozdiel. Hovoril som s ním a viem, že je tu veľmi šťastný. Dnes sme zariskovali, pretože nebol pripravený na 100%. Hrozilo obnovenie zranenia. Je potrebné sa s ním rozprávať a postarať sa o to, aby sa cítil pohodlne. Uvidíme či predĺži zmluvu. Pre mňa je kľúčovým hráčom. Keď je na ihrisku, deje sa toho veľa.”

Hra v obrane
“Moji hráči si dnes užívali hru v obrane. Bolo by skvelé, ak by Araujo strelil gól. Keď tvrdo pracujete, bránite vysoko, získavate lopty a držíte sa na lopte, môžete si užívať hru. Tento zápas sme mali v rukách, no víťazstvo nám uniklo.”

Zranenia
“Dnes sme v druhom polčase nezaznamenali žiadne zdravotné problémy. Tvrdo sme pracovali až do 95. minúty”

Memphis Depay
“V šestnástke by ste nemali príliš veľa premýšľať. Toto je profesionálny futbal. Musíte sa snažiť robiť viac vecí. Je potrebné prihrať Memphisovi, ale v správnom momente. Dokáže sa veľmi dobre vymaniť spod krytia.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com

Peter
Sledujte ma