Xavi Hernández: Jedným z kľúčov je nestratiť lopty

Zdieľať:

Xaviho tím dnes nastúpi proti Nemeckému klubu Eintrachtu Frankfurtu. V rámci tohto zápasu Xavi Hernández poskytol tlačovú konferenciu…

Prvý zápas proti Eintrachtu Frankfurt
„Pre nás je to nový štadión, nové mesto, je to skvelý štadión. Verím, že bude skvelá atmosféra. Je skvelé byť tu. Prístup sa nemení: pokúsime sa hrať to isté doma ako aj vonku, tlačiť vysoko, snažiť sa robiť to, čo sme robili posledné dva mesiace. Eintracht je skvelý tím. Fyzicky sú veľmi silný a vyzdvihol by som ich prechod. Pri pohľade na žreb sme nemali šťastie. Dostali sme sa medzi favoritov, ale bude to veľmi ťažký zápas.”

Alves a Dest mimo hry “Môžeme hrať s Ronaldom [Araújom], s Ericom [Garciom]…
“Možno nám Eric dá viac príležitostí, ale Ronald nám tiež dáva veľa vecí. Zakaždým si vyberá lepšie a je schopný hrať tam, kam ho postavíme.”

Ronald Araújo je blízko k obnoveniu zmluvy s klubom
„Je to pre nás záruka, že sa naňho môžeme spoľahnúť. Barca má stredného obrancu 10 a viac rokov. Zlepšuje sa. Kľúčom bol on. V Barcelone je veľmi šťastný, mám z neho radosť. Je to tvrdý robotník, veľmi obetavý a je to skvelý človek. Jeho rozhodnutie bolo zostať v Barcelone a myslím si, že má pravdu.”

Možné predĺženie zmluvy s Dembelém
“Klub funguje. Snáď sa naňho môžeme spoľahnúť. S ním, s Ronaldom, s Gavim sme lepší tím. Ak ich dokážeme prinútiť pokračovať, budeme mať lepší tím.”

Eintracht Frankfurt
„Majú pred sebou dôležitých ľudí, ako je Santos Borré, traja strední obrancovia, nech už hrá ktokoľvek, sú dobrí. Skvelý brankár, so skvelým trénerom. Sú veľmi dobre organizovaným rivalom. Pri žrebe sme nemali šťastie.”

Nebezpečenstvo uvoľnenia v zajtrajšom zápase
„Teraz by bolo nebezpečné uvoľniť sa. Dnes si človek nevie oddýchnuť. Ak vyhrajú, zablahoželáme im, ale relax nebude.“

Silné stránky Eintrachtu Frankfurt
„Je to veľmi dobrý tím, ukázali to proti Betisu. Majú náročný systém. Nebude to vôbec jednoduché a ešte viac s vedomím, že to bude pre nich historický zápas. Musíme sa s touto motiváciou vyrovnať. Ak nie, prejdú nás.”

Atmosféra v parku Deutsche Bank
„Povedali nám, že atmosféra je tu fantastická. Uvidíme zajtra. Musíme dostať hru tam, kam chceme, vyhýbať sa prechodom. Sme v skvelej forme.”

Kľúč k úspechu vo štvrtok
„Jedným z kľúčov je nestratiť lopty. Tieto riziká musia byť minimalizované, nestratiť lopty.“

Dembélé trénoval v deň voľna
„Od novembra môžem hovoriť len o tom, že som vo vedení a on ide príkladom, pretože trénuje, má prístup, nasadenie. Neviem, aký bol predtým, ale vidím ho veľmi motivovaného a veľmi šťastného. Neprekvapuje ma to, pretože ho vnímam ako veľkého profesionála.”

Ako dlho bude čakať na Dembélého rozhodnutie
„Nakoniec ide o vyjednávanie. Klub pozná moje priority v športovej sekcii a dúfam, že zostane. Dobre spracovaný, môže byť jedným z najlepších vo svojej pozícii.“

Ako urobiť Barcu šťastnou
“Som veľmi spokojný s tým, ako sa veci vyvíjajú, ale nič sme neurobili. Som veľmi rád, že fanúšikovia Barcelony majú veľmi dobré pocity, ale chvála nás nemôže zmiasť. Nemôžeme prestať pracovať, byť pokorní. Som tu, aby Barca vyhrávala a aby ľudia boli hrdí na tím.”

Päť hráčov na žltú kartu
“Pozerali sme sa na to, ale nebude to mať vplyv na zostavu. Nakoniec je to 180 minút, alebo o niečo viac, ak remizujeme, ale rozhodnutie to neovplyvní.“

Dôležitosť Adamu
„Bude dôležitý. Zajtra, v nedeľu, štvrtok máme zápasy. Adama bude dôležitý.”

Zdroj: BarçaTV
Foto: twitter.com/barcacentre

Peter
Sledujte ma