Xavi Hernández: Pedri a Gavi sú mimoriadni hráči

Tréner Katalánskeho klubu Xavi Hernández v priebehu včerajšieho dňa poskytol krátky rozhovor pre TV3. V rozhovore sa vyjadril o svojich dojmoch  Majstrovstiev sveta a zhodnotil aj Španielsku reprezentáciu.

Španielsko na Majstrovstvách sveta
“Myslím si, že národnému tímu sa, ako väčšine darí veľmi dobre. Odohral svoj doteraz najlepší zápas na Majstrovstvách sveta. Bolo to po všetkých stránkach veľkolepé predstavenie. Som veľký optimista, ale musíme byť opatrní. Mám však pocit, že dokážeme veľké veci.”

O Luisovi Enriquem
“Nehovoril som s ním, pretože sa sústredil na Majstrovstvá sveta. Zaželal som mu len veľa šťastia. Myslím si, že je pokojný, prirodzený a hlavne je lídrom. Ľudia sú nadšení a ja tomu rozumiem. On dáva zo seba veľa.”

Pedri a Gavi
“Sú to mimoriadni hráči a majú všetko, čo poznačia éru. Gavi je líder, ukazuje kvalitu všade, kam príde. Je výnimočný. A Pedri je technický zázrak. Robia rozdiel pre nás aj pre národný tím.”

Majstrovstvá sveta 2010 a tie súčasné
“Čo sa týka počtu hráčov Barcy, tieto MS pripomínajú moju éru, ale nie z hľadiska formy tímu. Boli sme veľmi skúsená skupina. Tu je to iné. Je tu Jordi, Busi César [Azpilicueta], Koke, ale ostatní sú veľmi mladí a odvážni, nemajú komplexy. Hrajú veľmi dobre a prvý zápas bol výnimočný.”

Atmosféra v tíme
“Dôležité je, aby v reprezentácii vládla pohoda. Nemôžete ovládať tlač, ani eufóriu, ani sklamanie. Hráči sa sústredia na dnešný zápas a dajú zo seba všetko, o tom nepochybujem.”

Favoriti
“Španielsko, Francúzsko, Brazília a Argentína v prípade postupu.”

O Messim
“Je to kamarát a včera si dal poriadne zabrať. Argentína si odnesla víťazstvo, ktoré im dodá veľkú morálku.”

Zranenia
“Samozrejme, obávame sa zranení. Stali sa nám už v Lige Majstrov. Hráčom prajem všetko dobre, ale dúfam, že sa vrátia zdraví.”

Zdroj: fbarca.com
Foto: sport.es