Xavi Hernández: Sme na dobrej ceste, len potrebujeme čas

Po prehre v El Clásicu sa pred média postavil aj tréner prvého tímu.

Príležitosť na vyrovnanie zápasu:
“Dnes som si bol vedomý, že je to ten deň, keď treba zodpovedne zaobchádzať s loptou. Dnes bol ten deň, kedy sme mali aj vysokú morálku, aj keď sa nám nakoniec nepodarilo zápas vyhrať. Odohrali sme zodpovedne celých 90 minút. Výpady Madridu nám zabezpečili prehru. Vo veľa momentoch sme boli lepší ako Real Madrid. Nemôžeme mať dobrú náladu, lebo sme prehrali.”

Bod obratu:
“Boli sme často krát veľmi blízko vyrovnania na 3:3. Ale taktiež mohlo byť aj 4:2 pre Real. Mohli sme vyrovnať a vrátiť sa do zápasu. Škoda, je to smutné. Ale môžeme byť hrdí na tú hru, ktorú sme predviedli.”

Hodnotenie zápasu:
“Vo veľa fázach zápasu sme dominovali. Robili sme presne tie chyby o ktorých sme už hovorili. Využili ich proti nám. Odchádzame s hlavou hore, hrdí, ale smutní z konečného výsledku. Chýbala nám trpezlivosť, zodpovednosť. Sme na dobrej ceste. Len potrebujeme čas. Chýba nám ten bod zlomu, kedy sa konečne posunieme ďalej, vyššie.”

Hráči:
“Nemôžeme sa na žiadneho hráča sťažovať. Všetci chcú hrať, niektoré sú ešte mladí. Občas ich treba trochu pribrzdiť. Ale je už čas na to, aby sme ukázali aj nejaké výsledky. Získali sme nových hráčov a nie je najjednoduchšie zložiť zostavu. Ferran, Ansu, ale aj Pedri sú tí, od ktorých sa čaká zmena. Dodávajú klubu nádej a určite dosiahneme zmenu.”

Bližšie k Madridu:
“Ak sa bavíme o dnešku, boli sme blízko. V La lige je medzi nami rozdiel 17 bodov. Dnes sme sa im vyrovnali. Ako pri hode mince, tak aj dnes padla jedna strana, ktorá ide ďalej. Barcelona si tiež, v niektorých momentoch, zaslúžila postup. Ale sme na dobrej ceste.”

Dojmy:
“Madrid si je toho vedomý, že sme mohli aj my postúpiť. Máme nervy, pocit bezradnosti. Zajtra to pocítime menej emotívne, viac reálne. Ak sme mali prehrať, tak to tak asi má byť.”

De Jong:
“Je súčasťou tímu. Sme Barca! Tu nie je dôležité meno hráča. Prečo stiahnuť Luuka z tému? Dáva góly, ide mu to. Ak bude takto pokračovať, bude hrávať zápasy.”

Zdroj: marca.com
Foto: twitter.com/FC Barcelona Fans Nation