Xavi Hernández: Sú to pre nás tri zlaté body

Po včerajšej výhre sa pred média postavil aj tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Medzi prvým a druhým polčasom došlo k citeľnej zmene v tímovej hre. Čo bolo kľúčom k úspechu v tomto zápase?
“Z víťazstva mám veľkú radosť, sú to pre nás tri zlaté body, ktoré nám dodajú sebavedomie. Nebol to z našej strany dobrý zápas, ale vyhrali sme ho. Sme v situácii, keď sa takéto víťazstvá cenia. Po hernej stránke sme museli nájsť spôsob, ako skórovať. Nehráme dobre štandardky. Druhý polčas bol z našej strany lepší, mali sme viac trpezlivosti. Súper nám nič neuľahčil, nebola nám dobrá hra jeden na jedného, to treba zlepšiť. Mali sme šťastie, podarilo sa nám streliť gól, ale aj súper mal svoje situácie.”

[Marta Ramón, RAC1] Štýl je pre vás veľmi dôležitý. Kladiete dnes výsledok vyššie ako predvedenú hru?
“Proti Realu Madrid sme hrali dobre v Superpohári, ale nevyhrali sme. Dnes sme vyzerali horšie, ale získali sme tri body. Bol to ťažký zápas, na tomto štadióne je ťažké vyhrať. Určite však musíme hrať lepšie a lepšie rozumieť ihrisku. Od posledného zápasu sme nemali veľa tréningov, pretože program je nabitý. Teraz máme dva týždne na to, aby sme sa lepšie pripravili. Sú chvíle, keď zostaneme pokojní a inokedy stratíme pokoj. Morálka nie je najlepšia a musíme situáciu zlepšiť. V šatni sme sa po dnešnom víťazstve veľmi tešili. Alba, Busquets, Piqué, Pedri a Frenkie de Jong dnes hrali dobre, aj keď boli v tejto sezóne často kritizovaní. Nie je ľahké hrať v Barcelone. Dres Barcelony váži o 20 kilogramov viac.”

[Adria Albets, Cadena SER] Povedal si, že ste svoje víťazstvo oslavovali v šatni. Bolo po posledných zápasoch nutnosťou vyhrať proti Alavesu?
“Áno, ako v každom ďalšom zápase. Situácia je stále ťažkám takže musíme bojovať, aby sme sa z nej dostali. Toto víťazstvo nám dalo veľa. Pri remíze: by bol pocit úplne iný, však? Musíme veriť tomu, čo robíme. Teraz máme dva týždne na to, aby sme pracovali pokojnejšie. Nebol to dobrý zápas, musíme sa kritizovať, ale tri body sa počítajú.”

[Helena Condis, Cadena COPE] Ak by Ousmane Dembélé nemal žiadne zdravotné problémy, bol by dnes v zostave?
“Situácia sa zmenila. Dnes sa necítil dobre, ale vie, ako sa veci majú. Nič by sa nezmenilo.”

[Raúl Fuentes, Radio Marda] 19-ročný Pedri je už teraz dôležitým hráčom Barcelony. Myslíš si, že dokáže byť lídrom tohto tímu roky?
Áno, už teraz je lídrom. Je nezvyčajný, v tomto veku hrá veľmi dopredu a efektívne. Výborne sa polohuje, celý čas hrá so vztýčenou hlavou a kontroluje situáciu. To mnohým hráčom chýba. To je to, čo v Barcelone chceme, je na to ideálny.

Zdroj: fcbarca.com, marca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal