Xavi Hernández: Táto remíza je bolestivá

Zdieľať:

Po včerajšej remíze sa pred média BarçaTV postavil aj tréner Xavi Hernández.

[Marc Brau, BarçaTV] Boli ste veľmi blízko k víťazstvu, no napokon ste stratili dva body.
“Táto remíza je bolestivá, bod nestačí. Myslím si, že do 60-70. minúty sme si zaslúžili vyhrať, potom si hra vyžadovala hru na súperovej polovici, držanie lopty a pozičné útoky na strelenie tretieho gólu, a to sa nám nepodarilo. Každý odraz, každá stratená lopta… Pracovali sme na tom. Sme sklamaní, pretože sme nezmenili dynamiku. Naliehavo potrebujeme výsledky.”

Je jedna z vecí, ktorá vás trápi, že Osasuna strelila oba góly v štandardkách?
“Áno. Druhým gólom bola vyrazená lopta, ale prvý áno. Ide prakticky o individuálnu chybu, ktorej sa nemôžeme dopustiť a robíme to často. Mladí futbalisti robia rozdiely na ihrisku. To je dobré, ale taktiež aj zlé. Musíme urobiť oveľa viac, viac požadovať. To nestačí.”

Góly strelili Nico a Abde. Potrebujete body, stávajú sa mladí hráči v zápasoch, ako je tento definitívne hráčmi Primera Devisión?
“Áno, dúfam, že budú pre nás základom do budúcnosti. Abde odohral skvelú hru, sledovať Gaviho je vzrušujúce, Nico okrem streleného gólu hral dobre. Musia byť našou budúcnosťou.”

Aké sú tvoje ciele do budúcnosti?
“Musíme pokračovať v súťaží a zmeniť súčasnú veľmi zlú dynamiku. Myslím si, že si zaslúžime trochu viac. Potrebujeme hrať na súperovej polovici, a to sa nám nepodarilo.”

Zdroj: BarcaTV, fcbarca.com
Foto: twitter.com/BarçaTimes

Peter
Sledujte ma