Xavi Hernández: Tento zápas hodnotím veľmi pozitívne

Po včerajšom priateľskom zápase sa pred média postavil tréner katalánskeho klubu Xavi Hernández.

[Marc Brau, BarcaTV] Prehrali ste a ste pravdepodobne trochu nahnevaná, ale, ako hodnotíte túto celú hru?
“Vždy chceme vyhrať, ale z tohto stretnutia si odnesieme niekoľko pozitívnych vecí. Dani debutoval a mnohí hráči, ktorí doteraz hrali menej, dnes tímu niečo dali. Zmenili sme pozície, postavili sme mladých. Tento zápas hodnotím veľmi pozitívne. Bola to dobra previerka, hráči obstáli u súperov. Cesta bola dlhá, ale dnes tu vidíme pozitíva.”

Dani dnes odohral 90 minút a kopal pokutový kop. Ako hodnotíš jeho výkon?
“Veľmi dobre, bolo vidieť, čo nám vie dať v útoku a v obrane, jeho intenzita… V poslednej prihrávke vie urobiť rozdiel, ale nielen on. Coutinho niečo ukázal aj Riqui.”

Ako by si ohodnotil svoje dnešné experimenty, napríklad umiestnenie Desta na ľavé krídlo?
“Dnes sme zmenili postavenie Yusufa, Philippeho, Desta… Balde hral v obrane a na krídle. Zo seba vydali aj hrči rezervy. Som spokojný ,tento test hodnotím kladne.”

Haland
“Sú to predpoklady. Barcelona musí sledovať celý trh. Pravda, potrebujeme posily, no uvidíme, čo z toho nakoniec bude. Prestupy podliehajú mzdovému limitu a finančnej Fair play.”

Sergio Agüero
“Všetci hráči sa zajtra predstavia na konferencii. Budeme ho podporovať v rozhodnutí, ktoré urobí.”

Zdroj: BarcaTV, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barca Buzz