Xavi Hernández: V hre nám chýbala trpezlivosť

Po včerajšej remíze sa pred média postavil aj tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández.

Čo chýbalo mužstvu?
“V hre nám chýbala trpezlivosť. Aj, keď sme na tom tvrdo pracovali, v prvom polčase sme mali problémy a chýbalo nám to. Opäť sa stalo to isté, čo v Pamplone. Museli sme mať loptu a zaznamenali sme veľmi hlúpe straty. Toto sú naše chyby. Tento zápas sme mali vyrovnať skôr. Musíme si vytvoriť viac príležitosti. Toto sú naše chyby. Musíme byť sebakritickí voči svojim chybám. Niektoré veci máme natrénované, ale ťažko ich robíme. Odchádzam odtiaľto nahnevaný a sklamaný. Červená karta ovplyvnila výsledok zápasu, to je jasné, ale rozhodovali naše chyby, to ešte raz zdôrazním. Možno je to kvôli nedostatku skúsenosti u mladých hráčov…. Ale musíme byť trpezliví, je to pre nás ťažké…”

Bolo možné vyhnúť sa v hre v oslabení?
“Nebudem hovoriť o rozhodcoch, ale o dôsledku červenej karty. Museli sme ustúpiť a stálo nás to. Sme zvyknutí na pressing na súperovej polovici a, keď sme zostali v desiatich, museli sme sa stiahnuť. Je to rovnaký pocit ako v Pamplone. Na druhej strane od Gaviho nemôžeme žiadať viac.”

Necháte si Luuka de Jonga?
“Všetci hráči sú súčasťou prvého tímu. Potrebujeme upraviť mzdový strop, aby sme do tímu dostali Ferrana Torresa. Som však spokojný s Luukom. Hral z všetkých síl a som s ním spokojný.”

Pred vami je Španielsky Superpohár…
“Musíme zmeniť myslenie. Výhra v dnešnom zápase by nám z hľadiska morálky a nádeje určite veľmi prospela.”

V dnešnom zápase ste sa len dotkli limitu, tzv. min. sedem hráčov prvého tímu na ihrisku.
“Je to riziko, s ktorým teraz žijeme. Potrebovali sme Álvara Sanza, pretože sme sa museli držať lopty. To už nie sú detaily ani smola. Toto sú chyby, ktoré tím robí a spočíva v tom, že nerozhodli zápas skôr.”

Foto: twitter.com/infosfcb