Xavi: Hlavný cieľ je postúpiť do Ligy Majstrov

Pred zápasom s Atleticom poskytol Xavi tlačovú konferenciu a vyjadril sa k Dembelému, novým posilám či k hernému štýlu Atletica Madrid.

Atletico
„Zajtra je pre nás ďalšie finále, hráme proti aktuálnemu majstrovi. Veľmi tvrdý tím, s trénerom, a hrajú srdcom. Hráme doma, s podporou fanúšikov, po mesiaci a pol. Chceme ukázať, že sme dobre natrénovali, že máme dobré pocity a chceme súťažiť. Toto sú tri dôležité body. Je to priamy súper. Je to zápas o takmer šesť bodov, pre nás finále. Musíme dobre súťažiť.”

Dembélé
„Okolnosti viedli k tomu, že sme nenašli riešenie s Ousmaneom. Je súčasťou klubu a kádra. Stretli sme sa a rozhodli sme sa, že je to tímový hráč. Je súčasťou kádra. Je to rozhodnutie klubu a využijeme ho, keď si budeme myslieť, že je to vhodné. Je jedným z tímu.”

Negatívny vplyv Dembeleho
“Práve naopak. Myslím si, že sme sa rozhodli dobre, pre dobro skupiny. Boli by sme radi, keby obnovil ale nenašlo riešenie. Musíme povzbudiť Ousmanea pre dobro Barcy. Chápem, že ľudia sú zranení, ale vždy dobre trénoval.“

Adama a Aubameyang
„Obaja dobre trénovali. Možno Adama príde v lepšej fyzickej kondícii. Auba sa práve zotavila z Covidu. Obaja sú k dispozícii a prišli s veľkým nadšením. Tešíme sa, že ich uvidíme v tíme.”

Prestupy
„Klub odviedol skvelú prácu, rád by som vyzdvihol Mateua a Jordiho Cruyffa. Úsilie klubu bolo mimoriadne. S “fair play” a platovým limitom… Od klubu to bola dobrá práca a som šťastný.”

Alves a Európska Liga
“Mám z toho rozhodnutia zlý pocit, je to ťažké rozhodnutie. Muselo to byť nefér voči jednému z nových hráčov a bol to on.”

Podpisy
„Aubameyang a Adama sú v dosť zrelý nato aby pochopili hru. Ak je na nás vyvíjaný vysoký pressing, máme viac možností ísť do priestorov. Ťažšie je to pre súperovu obranu. V útoku máme veľa alternatív. Existuje celý rad možností, ktoré sú veľmi dobré pre tím a pre mňa, aby som si mohol vybrať.“

Araujo
“Je to priorita. S jeho výkonmi sme veľmi spokojní. Je to prioritné obnovenie, uvidíme, či sa klub a jeho zástupca dohodnú.”

Aubameyang
“Nepovedal som, že nie je dobrý pre Barcu.  Je skúsený a musíme využiť silné stránky hráča.”

Opäť Dembelé
„Som veľmi zmierlivý človek a snažím sa nájsť to najlepšie riešenie. Nenašli sme riešenie a musíme nájsť nové. Snažíme sa robiť pre klub  to najlepšie”

Európska Liga
„Je to príležitosť vyhrať to a dostať sa do Ligy majstrov. Chceme byť v Lige majstrov. Chcel by som ju vyhrať.”

Posledná časť sezóny
“Naďalej som veľmi nadšený, vďaka podpisom sa môžeme zlepšiť. Usilovne pracujeme na splnení našich cieľov. Teraz nás čaká test proti úradujúcemu šampiónovi, aj keď neprechádzajú práve najlepšou situáciou. Uvidíme, kam až zájde naša konkurencieschopnosť.“

Abde a Jutglà
„Pokúsime sa z nich urobiť dve ďalšie možnosti, ale teraz je väčšia konkurencia. Ak sa zápasy medzi Barcou B a prvým tímom zhodujú, budú hrať s rezervným tímom.”

MS klubov
„Pre juhoamerické tímy je to príležitosť dať o sebe vedieť, pretože ich cieľom je hrať v Európe. Cieľom je vždy vyhrať, keď už tam ste.”

Ciele
„Momentálne musíme postúpiť do Ligy majstrov, čo je hlavný cieľ, ale nič nevylučujeme. Musíme byť realisti.”

Jordi Alba
“Balde bol zranený päť alebo šesť týždňov. Možností je viac. Jordi je dôležitý, je jasné, že môže zlepšiť svoje výkony, ale pre mňa je  zásadný.“

Očakávania
„Dobre sme sa posilnili. Uvidíme, ako ďaleko môžeme konkurovať. Je tu dobrá partia s chuťou súťažiť. Do konca sezóny zostávajú štyri mesiace a potom sa porozprávame. Som spokojný s novými hráčmi.”

Suaréz
„Hovoríme o najlepšom hrotovom útočníkovi za posledných 20-30 rokov spolu s Eto’om. Musí byť vítaný so cťou. Škoda, že nemohol odísť s veľkou poctou. Dúfam, že ho fanúšikovia prijmú búrlivým potleskom.”

Úsilie nových hráčov o podpis
„Niekoľkí to dokázali a iní nie. Pozitívom trhu je, že hráči chcú prísť do Barcy. Všetci chcú hrať za Barcu a o tom je toto úsilie. Je čas myslieť na klub. Sme v komplikovanej situácii a gestá ako tie od nových hráčov, ktorí sa snažili prísť, sú veľmi hodnotné a pozitívne. Tento klub je veľmi veľký a každý chce prísť.”

Herný štýl Atletica Madrid
„Nebol by to štýl Barcelony. Nemyslím si, že fanúšikovia Barcelony chápu spôsob hry Atlética. Neznamená to, že nemá prednosti alebo nie je konkurencieschopný.  Nechápali by sme zamknutie sa v nízkom bloku. Je to legálne a nikto vám nepovie, že takto nemôžete hrať. Vyhrali dve ligy a boli blízko k Lige majstrov. Ľudia by nerozumeli tomu keby takto hráme. Cholo Simeone je skvelý tréner, ale jeho štýl je odlišný od štýlu Barcelony. To nie je kritika.”

zdroj: BarcaTB