Xavi: Je ťažké nahradiť Dembeleho

Dnes nás opäť čaká dôležitý ligový zápas proti Realu Betis, teda tímu ktorý sme naposledy vyradili v semifinále Španielskeho superpohára. Prinášame vám zhrnutie tlačovej konferencie.

Superpohár

“Tento zápas je pre nás veľmi užitočný. Pellegrini trochu mení svoj systém. Funguje mu to veľmi dobre v tímoch, v ktorých je. Majú rozdielových hráčov. V Superpohári nás to stálo veľa. Zajtra nás to bude stáť na ich štadióne. Zajtra bude kľúčové mať loptu, útočiť a pretláčať sa.”

Prestupy

“Čakáme na fair play. Héctor nás požiadal o odchod pretože chce hrať viac. Ďakujeme mu. S odchodom Héctora a Memphisa a stratou Piquého veríme že posila by nám urobila dobre.“

Amrabat

“Mám ho rád, ale nemôžem hovoriť o menách, ktoré nie sú z tímu. Pripadá mi ako dobrý futbalista.”

Raphinha

“Tím potrebuje generovať viac vecí v útoku. Byť rozhodnejší v troch štvrtinách ihriska. Nielen on. Je to niečo, čo nám v Girone chýbalo. Potrebujeme viac odvahy, nebáť sa poslednej prihrávky. Veľmi mu verím. Nemá zlé čísla.“

Ansu Fati

“Povedal by som, že sú to zápasy. Hrali sme naozaj ťažké zápasy. S veľmi defenzívnymi súpermi, s veľmi silnými strednými obrancami.”

Dembele

“Je to citlivá strata. Vygenerovala nám veľa šancí v útoku. Je to ťažko nahraditeľná strata. Pokúsime sa, aby to nebolo badateľné. Je tu veľa futbalistov, ktorí by ho mohli dobre nahradiť.”

Gavi

“Neviem. Som veľmi lenivý na zákony. Neviem sa príliš vyjadrovať. Informujú ma, že ho môžeme zaregistrovať. Dobrá správa.”

Vyhrať a hrať dobre

“Ak si zoberieme posledných 6 alebo 7 zápasov, myslím si, že sme boli veľmi dobrý v štyroch a v ďalších dvoch sme neboli v poriadku. V deň proti Espanyolu sme odohrali skvelý zápas a remizovali sme. V Girone sme boli slabý v útoku a našim cieľom je hrať vždy ako v Superpohári.”

Pablo Torre

“Nič sa nemení. Je to hráč prvého tímu, ale môže hrať B tíme, keď s nami veľa nehrá. Nechcem, aby odišiel. Myslím, že ho možno budeme mnohokrát potrebovať.”

Pedri

” Pedri robí to čo musí. Má schopnosť strieľať góly.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter FCB