Xavi: Je to príliš veľký trest

Xavi Hernández po zápase poskytol rozhovor pre BarçaTV.

Zápas

“Keď sme dominovali, prišiel gól z protiútoku. Musíte viac taktizovať. Jeden na jeden vás nemôžu chytiť. Vedeli sme o ich prechodoch. Mali sme dobré minúty. Je to príliš veľký trest za zápas, ktorý sme hrali. Je to prehra ktorá bolí. Doma. Mali sme dobrú líniu, ale taký je futbal. Musíme v zápasoch viac dominovať. Musíme prestať s protiútokmi. Toto sú situácie, ktoré máme kontrolovať. Bolo to nespravodlivé. Toto je Barça, ktorú chceme, ale musíme sa zlepšiť. Musíme byť takticky múdrejší. V stredu je na programe ďalšie finále. Už si nemôžeme dovoliť zlyhať. Ale myslím si, že druhý polčas bol dobrý.”

Zlyhanie

Hrali dobre. Hrali 4-2-3-1 v útoku aj v obrane s dvoma útočníkmi. My sme zmenili taktiku. V druhom polčase sme dominovali. Ale ten gól nemôžeme dopustiť. Hovorili sme o ňom. Prezreli sme si to vo videu. Vedeli sme o ich prechodoch. Musíme veľa vecí zlepšiť. Zápas sme mali vyhrať a nielenže ho nevyhráte, ale prehráte. Je pre nás ťažké skórovať. A ten gól ma veľmi trápi, pretože je to naša chyba. Dostali sme ho pre zlyhanie proti priamemu súperovi. Nie je náhoda, že sú tak vysoko (v tabuľke). Musíme však pokračovať. Fanúšikovia musia ísť domov hrdí dnes sme odohrali veľmi dobrý druhý polčas.”

Memphis

“Musíme mu pomôcť pochopiť hru… tiež nám pomáha ale hrá do hĺbky a nevieme ho nájsť. Generujeme veci, ale musíme byť agresívnejší v útoku. Sme agresívni v obrane napriek protiútoku, ktorý sme pripustili. Musíte vytvárať viac. Keď máte dobré minúty, musíte zápas rozhodnúť. Dostať sa dopredu je dnes kľúčové.“

Krok späť

“V Barcelone neustále hráte finále. Nerád prehrávam. Nezaslúžili sme si to. Niekedy si nezaslúžite vyhrať a urobíte to, ako proti Villarrealu. A dnes to bolo naopak . Nemôžeme dovoliť také góly. Je to škoda.”
Emocionálna facka
“Musíme povzbudiť a obnoviť tím na stredu. Dúfam, že nás to neovplyvní, pretože v stredu musíme súťažiť, aby sme postúpili. Povedal som im, že som na nich hrdý. Ale viem, že nám to uniklo. Je to škoda. Inkasovaný gól sa už nemôže opakovať.”

Pozitíva

“Mužstvo hrá dobre. Na ihrisku to zanecháva obraz. Dnes sme nahnevaný a smutný. Ale futbal má tieto veci.”

Mníchov

“Vidím tím schopný ísť do Mníchova a vyhrať. V prvom rade je to cieľ. Nemáme inú možnosť. Sme odkázaní sami na seba. Ideme na jedno z najlepších ihrísk na svete, ale pôjdeme so všetkým, súťažiť a byť protagonistami. Pripravíme sa na zápas tým najlepším spôsobom. Musíme byť dominantní. Musíme mať loptu a hrať na súperovej polovici.

Striedania

“Sú hráči s mnohými minútami, iní s nepohodou, ako Frenkie a Piqué. Premýšľal som o hráčovi a riziku zranenia. Mali sme pripravený plán. Postavil som tím, aby dnes vyhral. Prehra je nespravodlivá.”

Gavi

“Nemohol som ho vidieť. Preventívne ho previezli do nemocnice. Bol to malý šok. Dúfam, že to nie je nič vážne”.

Coutinho

“Začal dobre, aktívne. Potom sme hrali s dvoma čistými krídelníkmi. V druhom polčase sme však boli lepší ako v prvom.”

Dembélé

“Je to skvelý hráč a tvorí nadšenie. Ľudia ho vidia schopného a je sebavedomý. Snažili sme sa ho chrániť. Musí to byť rozdielový hráč. Tvorí veci, škoda, že jeho akcie neskončili gólom. Veľmi aktívny je v hre jeden proti jednému. Je to hráč, ktorý musí niečo zmeniť.”

Araujo-Lenglet

“Piqué cítil nepohodlie… Myslím si, že boli veľmi dobrí. Protiútok zabil hru. Vo všeobecnosti phraku dobre. S Busquetsom za chrbtom boli pohodlnejší a rýchlejší.

Araujo

“Je to výnimočný obranca. Vyhráva duely, je veľký, má dobrú hlavu, ale musí ísť do útoku, lepšie rozumieť hre. My mu pomôžeme. Má odobrenie podmienky. Je súťaživý. Povzbudzuje hráčov, fanúšikov“.

Fati

“Nie som zástancom riskovania. Nechcem ho stratiť na ďalšie dva mesiace. Dôležitá je Liga majstrov, ale aj LaLiga, Superpohár. Budeme sa snažiť byť opatrný.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FcBarcelona LP