Xavi: Kladiem si otázky o slovách Dembeleho agenta

Xavi Hernandez sa opäť posadil pred kamery a novinárov aby poskytol tlačovú konferenciu pred zápasom s Athletic Bilbao. Ostré slová padli najmä o Dembelem.

Athletic Bilbao

„Athletic je veľmi náročný súper s jedným z najlepších španielskych trénerov. Vyžaduje od hráčov veľa pri rozohrávaní lopty zozadu a pri získavaní lopty. Toto je jedna z najlepších generácií, akú mal Athletic za posledné roky. Bude to ťažké, ale bude to veľmi atraktívny zápas. Žreb nebol pre nás priaznivý, no v tejto súťaži chceme zájsť ďaleko. Osobne mám na San Mamés skvelé spomienky. Štadión je senzačný, rád sa sem vraciam. Tento klub hlboko obdivujem.”

Dembelé

„S Ousmanom sme v zložitej a ťažkej situácii. Klub sa rozhodol, že ak nepredĺži zmluvu, bude musieť odísť. Mateu  rokuje so svojím zástupcom už päť mesiacov. Dembelé buď obnoví, alebo sa bude musieť nájsť iné riešenie. Je to zložitá situácia. Bol som k nemu veľmi úprimný, toto nie je dobrá situácia pre nikoho.  Chceli sme s ním obnoviť ale nerozhodol sa a my ako klub to teraz musíme urobiť. Je to škoda, pretože pozná projekt, ktorý pre neho máme. Odohral každú možnú minútu a je to v jeho rukách. Hovorí mi, že chce obnoviť a pokračovať v klube. Zajtra nás čaká zápas, ktorý je pre nás veľmi dôležitý. Vyjadril som sa veľmi jasne. Máme problémy s platovým limitom. Hráč by sa mal zamyslieť nad tým, čo je pre tím najlepšie. Tiež si kladiem otázky o slovách jeho agenta a jeho vôli pokračovať v klube, ale to je otázka pre neho. Nechcem nikoho znevažovať, ale odkaz je jasný. Riešením je obnoviť alebo nájsť cestu von.Nie  som z neho vôbec sklamaný. Zajtra sa rozhodneme, či s nami pocestuje do Bilbaa.”

Busquets

„ Podľa môjho názoru je Sergio nevyhnutný. Je jasné, že proti Realu Madrid urobil chybu a vie to. Je to nespochybniteľný hráč. Je veľmi dôležitou súčasťou tímu. Ak je tím pohromade, Busquets je vo svojej pozícii najlepší na svete. Spomínam si na debatu o tom, či by mal byť Busquets súčasťou národného tímu v roku 2010 a nakoniec sme sa s ním stali majstrami sveta.“

Ansu Fati

„Ansu prakticky celú svoju kariéru strávil ako útočník, no veľmi dobre sa adaptuje aj ako krídelník. Musíme mu dávkovať herný čas, aby sme ho znova nestratili. V Super Copa bol veľmi dobrý. Je hviezda. Je to úžasný hráč a pre mňa je luxus mať ho.”

Návrat Španielska na Katalánske štadióny

Myslím si, že je to dobrý nápad. V roku 2004 sa to stalo naposledy a zdá sa mi to ako dobrá vec. Dnes sme o tom diskutovali s Busim.”

Ferran TorresC

hýbal mu súťažný rytmus a tréning. Tento týždeň bol pre neho veľmi pozitívny a je úplne fit. Zajtra musí byť dôležitý, Memphis má malé zranenie, o ktorom rozhodneme zajtra. Ansu, Jutglà a Ferran Torres môžu hrať .”

Ronald Araujo

“Je to priorita. Má víťaznú mentalitu a pozitívny charakter. Je dôležité, aby sme sa dohodli. S Ronaldovým výkonom som veľmi spokojný. Chcel by som sa mu poďakovať za jeho nasadenie a prístup.”

Braithwaite

“Vyzerá to veľmi dobre. Uvidíme, či zajtra bude v nominácii. Zotavil sa rýchlejšie, ako sa očakávalo. Je to hráč, ktorý môže dostať minúty a veľmi nám pomôže.”

zdroj: Barca.tv

foto: Twitter/FCB