Xavi: Lewandowski je jednou z možností

Prinášame vám poslednú tlačovú konferenciu tejto sezóny pred zápasom s Villarealom.

Posledný nedeľný zápas sezóny proti Villarrealu
„ Chcel by som vidieť tím s dobrými pocitmi. Výhra nie je hlavným cieľom, cieľom je skončiť s dobrými pocitmi. Musíte mať osobnosť, ktorú si fanúšikovia prídu užiť. Prídu šance a góly.”

Jeho názor na sezónu
„Zachránili sme situáciu, ktorá mohla byť horšia. Prešli sme od menej k viac. Súťažili sme, ale nedalo nám to. Nedávam si známku, pretože čokoľvek sa povie, bude kritizované. Veľmi sme sa zlepšili. Som prvý, kto sa dožaduje.“

Potrebné posily
„Prezident mi vyjadruje dôveru a že sa budeme môcť posilniť. Vytvorili sme plán a pokúsime sa ho zrealizovať. Ekonomická situácia je vážna, ale nie som na rade, aby som hovoril o peniazoch. Som tu, aby som hovoril o futbale “

Hráči, ktorí opustia Barcu v letnom prestupovom období

“Niektorí [hráči] už poznajú môj názor. Niektorí už musia hľadať riešenia. Teraz je čas s minimálnym požadovaným množstvom. Je čas robiť rozhodnutia.”

Množstvo peňazí, ktoré Barça minie na letné podpisy

“Nemôžeme dať veľa peňazí. Ekonomická situácia je taká, aká je. Nevstúpili sme do ponuky Haalanda alebo Mbappého, ale je to to, čo sme zdedili. Netreba sa obzerať späť. Musíme opäť súťažiť a vyhrávať tituly.”

Rokovania s Robertom Lewandowskim

Lewandowski? Je jednou z možností, ktoré môžu prísť. Sám to povedal. Prebiehajú rokovania, zostáva mu rok zmluvy. Nebude ľahké rokovať s Bayernom.”

Bude nedeľný zápas posledným zápasom Ousmanea Dembélého za Barcu
„Mohol by to byť jeho posledný, ale mohol by obnoviť. Treba byť optimistom. Odohral vynikajúce zápasy. Závisí to od rokovaní, ale môže to byť jeho posledný zápas.”

Potenciálny prestup Frenkieho de Jonga z Barcelony
„Vráťme sa k rozhovoru o ekonomickej situácii. Je to pre mňa brutálny hráč, ktorý môže poznačiť jednu éru. Veľmi schopný, veľmi dominantný. Môže nám veľmi pomôcť, ale vrátime sa k rozprávaniu o peniazoch.“

Oblasti, ktoré tím potrebuje zlepšiť
„Po taktickom, fyzickom aj psychickom aspekte. Musíme sa zlepšiť vo všetkých troch zmysloch. Fyzicky sme sa od novembra výrazne zlepšili. Tiež posilniť káder, aby sa pozície zdvojnásobili, čo nám umožní bojovať o tituly.”

Letné predsezónne turné
„Radi by sme predsezónu priblížili. Začíname 4. júla Máme čas na prípravu. Pocestujeme do USA a od prvého dňa budeme súťažiť.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FCB