Xavi: Lewandowski mal malé nepríjemnosti

Ešte včera si tréner Xavi Hernandez sadol pred novinárov aby odpovedal na ich otázky týkajúce sa najmä nasledujúceho zápasu s Plzňou.

Xavi ako hráč
“Hral by som na 200 percent. Chcel som odohrať všetky zápasy. Radi hráme futbal.”

Závery
“Nie je to problém prístupu. Sú to naše chyby, futbalovej zrelosti, toho, že vieme lepšie konkurovať,  je to proces.“

Prestupy
“Je skoro hovoriť o podpisoch. Zostávajú tri zápasy a mesiac a pol. Sadneme si a uvidíme, čo sa nám podarí podpísať. Nič nevylučujeme.”

Brankár a Pablo Torre
“Iñaki Peña aj Pablo Torre by mali hrať.”

Lewandowski
“Sú to malé nepríjemnosti, ktoré sa ťahajú už niekoľko dní. Uprednostnili sme, aby si oddýchol. Na ďalší zápas bude v poriadku.”

Dôležitosť
“Vyhrávať, hrať dobre, pokračovať v dynamike… to je dôležité. Čeliť dvom zápasom LaLigy, ktoré sú dôležité. Zajtra musíme ísť von a vyhrať kvôli prestíži a profesionalite.”

Majstrovstvá sveta
“Vo vašej mysli existuje riziko zranenia. Ale aj na tréningu. Ale povedal som im, aby nepremýšľali.  Čím viac zápasov hráte, tým ste lepší. Tým lepší ste klub, tým ste lepší v reprezentácii. Zraniť sa môžete vždy“.

Zápas
“Pre nás v kvalifikácii o nič nejde, ale je dôležitá, pretože chceme dokončiť súťaž, ktorá sa nám stala osudnou. Chceme skončiť s dobrým pocitom. Tí, ktorí majú menej minút a mladý, môžu hrať”.

zdroj: Marca.com

foto: Twitter/FCB