Xavi: Mali sme vyhrať

Xavi sa po zápase proti Espanyolu vyjadril k priebehu zápasu a ku zraneniu Arauja či červenej karte pre Piquého.

Ohľadom zápasu
„Bol to zápas, ktorý sme mali vyhrať. Keď sme hrali lepšie, dokázali sme zvýšiť na 0:2. Máme len bod, ale pri analýze zápasu si myslím, že sme vyhrať museli. Dobre sme dominovali a mali sme viac šancí. Počas celého zápasu sme boli na strane Espanyolu. Mali dve alebo tri príležitosti a boli veľmi efektívny”

Na obranu Barcelony
“Priveľa sme inkasovali a súperi boli efektívni.  Vo futbale sa stávajú chyby a musíme sa ich snažiť minimalizovať.“

Formácia
„Zmenil som systém. Rozhodol som sa hrať 3-4-3 v posledných minútach a nakoniec sme získali bod. Striedania tímu skutočne pomohli. Nehrali sme pozoruhodným spôsobom, ale hrali sme dosť dobre na to, aby sme zápas vyhrali.”

Araujo a Pique
„Zdá sa, že Araújo má nejaké nepohodlie.  Piquého strata bude dôležitá, prináša veľa charakteru, vodcovstva a veľa nám dáva. Budeme hrať s tým, čo máme. Nevidel som Piquého hádku, pretože som dával pozor na protiútok.”

zdroj: barcaTV / foto: Twitter FCB