Xavi: Máme plán aby sa Ansu nepreťažil

Barcelonu čaká ďalší dôležitý zápas o druhé miesto tentokrát so Celtou Vigo. Tréner sa pred zápasom vyjadril aj k téme Erlinga Haalanda.

Zápas
„Dosiahli sme cieľ byť v Lige majstrov, druhé miesto nám dá šancu zahrať si v Superpohári. Celta je veľmi dobrý tím s ofenzívnou dušou. Majú veľmi talentovaných hráčov, Denisa, Aspasa, Braisa, bude to dôležitý test. Musíme zlepšiť našu hru, nestrácať lopty a vyhrať, aby sme boli o krok bližšie k druhému miestu.“

Busquets
V tíme nie je hráč s profilom ako Busi. Musíme sa naučiť ovládať hru, keď tam Busquets nie je. Nebude večný, ako sa to stalo nám všetkým a je dôležité, aby to klub naplánoval. Barca by mala mať aspoň dvoch hráčov na pozícii a sú pozície, kde máme len jedného. Dobré plánovanie je nevyhnutné.”

Podpisy
„Myslím si, že je dôležité posilňovať tím každý rok, nezáleží na tom, či vyhráte alebo prehráte, ale ešte viac, ak prehráte. Tento rok nebol pozitívny, pretože sme nebojovali o tituly.”

O nových podpisoch
“Vieme, čo chceme, ale ekonomická situácia mi nepatrí, klub funguje.”

Ansu Fati
Barca musí byť s ním po tak dlhom zranení opatrná. Vidím ho veľmi šťastného, ​​najmä po jeho góle. Urobili sme mu plán, aby sa nepreťažil. Hrať teraz 90 minút by predstavovalo zbytočné riziko.“

Haaland
“Je to pre nás veľmi ťažké kvôli našej ekonomickej situácii, nebudem vás oklamať.”

Prestupy
„Závisí to od ekonomickej situácie. Ak niekoho nemôžeme získať, musíme hľadať alternatívy. Situácia je ťažká, ale momentálne je to naša realita.”

Zlepšenie po Koemanovom odchode
„Nie je to o mne. Ide o oživenie Barcy. Videl som veľa porovnaní Koemanových štatistík s mojimi, odviedol skvelú prácu a my odvádzame skvelú prácu. Viem, kde som, viem zniesť kritiku. Podľa mňa sme sa od novembra zlepšili a čísla to dokazujú.“

Puig
“Bude dôležitý v posledných zápasoch. O jeho budúcnosti sa porozprávame na konci sezóny.”

Aubameyang
„V strieľaní gólov bude pokračovať. Čísla Aubu sú veľmi dobré, rovnako ako Ferranove. Dáva nám veľa.”

Frenkie
„Je to hráč, ktorý potrebuje slobodu. Vyzývame ho, aby zaútočil a strieľal. Je na dobrej úrovni, som s ním veľmi spokojný. Frenkie urobil rozdiel v posledných zápasoch a jeho výkony boli pozitívne.”

Jandro
“Je to veľmi šikovný stredopoliar, sotva stráca loptu.” Môže hrať ako pivot.“