Xavi: Messimu som poslal slová povzbudenia

Po nevydarenom zápase proti Galatasarayu sa Xavi posadil pred novinárom aby odpovedal na otázky ohľadne ďalšej náročnej skúšky v pohode Osasuny.

Osasuna
“Osasuna sa dokáže prispôsobiť rôznym systémom. Bude to ťažký zápas, pretože je to intenzívne a agresívne mužstvo. Jagoba odvádza mimoriadnu prácu.“

Frenkie alebo Nico ako pivot
“V určitých prípadoch to môže byť Nico. Nevidím Pedriho ako pivota, ale Nico a Frenkie tam môžu hrať.”

Rotácie
“Musíme sa rozhodnúť na základe nepohodlia, suspendovania, únavy a štvrtkového zápasu. Ak by sme vyhrali nad Galatasarayom ​​o 2 alebo 3 góly, viac by sme sa sústredili na tento zápas.”

Stopéri
„Rozhodneme sa a záleží na tom. Obrancov si vyberám podľa profilu a tiež podľa súperov. Máme zaručených 4 stredných obrancov a všetci majú šancu hrať.”

PSG a Messi:
„S Messim mám priateľský vzťah a poslal som mu slová povzbudenia. Zdalo sa, že PSG vyhrá, ale Madrid to otočil. To je Liga majstrov. Keď znížite intenzitu, súper vás úplne dostane.“

Nízky blok
„Proti Elche sme boli veľmi dobrí a použili nízky blok. Máme rôzne riešenia pre rôzne tímy, ale musia byť aplikované v hre. V predchádzajúcich zápasoch: Proti Atleticu sme boli veľmi klinickí, rovnako ako v Neapole. Dali sme skorý gól a to nám pomohlo. Hrali aj s otvorenou obranou.“

Mbappe alebo Haaland
„Každý chce dôležitých hráčov, pre ligu by bolo skvelé, keby prišli. Hoci teraz trénujem Ansu, Pedriho a Busquetsa.“

Aubameyang
„Musí byť dôležitý. Je unavený, pretože v poslednej dobe veľa hrá. Je normálne byť unavený po toľkých zápasoch, veľmi nám pomohol.”

Araujo
„Od novembra sa veľmi zlepšil, najmä s loptou. Prirodzene potrebuje ďalší rozvoj. Ale na ihrisku vždy niečo zmení.“

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FCB