Xavi: Mojim cieľom je vyhrávať tituly

Prečítajte si tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza pred prvým zápasom Barcelony v La Lige.

Lewandowski
“Je to strelec a mimoriadny hráč, ktorý robí rozdiel. Prišiel s túžbou, hladom a pokorou.”

Depay
“Uvidíme, čo sa stane. Ideálne by bolo, keby sa trh uzavrel v deň začiatku súťaže, ale nie je to tak.”

Zlepšenie
“Neviem. Snažím sa byť prirodzený. Bude tu trochu väčší tlak.

Nico
“Prišiel sa so mnou porozprávať pred tromi týždňami. Trval som na tom, aby zostal. Pred pár dňami trval na odchode a povedal mi, že našiel tím, za ktorý si myslí, že bude hrať. Je odvážny. Prajem mu to najlepšie. Aby to vyšlo dobre. Čo sa týka náhrad, je tu Pjanič, ktorý ma presvedčil, Christensen, existuje veľa možností.”

Minuloročný zápas
“Sezónu sme začali s veľkým nadšením. S podpismi a ľuďmi z minulého roka. Majú hráčov na vysokej úrovni, aj keď niektorí nie sú príliš známi. Musíme získať tri body.”

Piskot na De Jonga
“Verejnosť je suverénna. Každý človek rozumie veciam určitým spôsobom. Čítajú čo čítajú a určitým spôsobom reagujú.”

Ansu Fati
“Je to futbalista na označenie éry. Má rozdielovú kapacitu. Má cieľ. Myslím si, že do tímu veľa pridá. Je to dôležité.”

Katar
“Našou myšlienkou je súťažiť. Cieľom je súťažiť. Uvidíme, čo dokážeme do 31. dňa. Myslím si, že majstrovstvá sveta v Katare budú výnimočné. Aj keď ide o netypický dátum.”

Pique
“Každý začína od nuly. Hrať bude viac-menej v závislosti od výkonu, kondície…”

De Jong
“Rovnako ako Aubameyang. Je to zaujímavý futbalista, ktorého môžem využiť. Uvidíme, kedy sa trh zatvorí. Od dnes do 31. je stále otvorený. Nevieme, čo sa bude diať.”

Aubameyang
“Počítam s ním. Tí, s ktorými nepočítam, to vedia odomňa osobne. Spolieham sa na Aubameyanga. Páči sa mi, myslím, že  nám pomáha. Teším sa z neho.”

Podpisy
“Pracujeme na tom, aby bol konkurencieschopný tím. Zajtrajšok už má hodnotu troch bodov.”

Raphinha

“Je iný ako ktorýkoľvek Brazílčan, s ktorým som hral. V tomto zmysle je podobný Neymarovi, ale má aj strelu ako Rivaldo. Má vlastnosti, ktoré môžu byť rozdielové. Je to futbalista ktorý musí niečo zmeniť.”

Očakávania od seba
“Od novembra implementujeme systém. Snažím sa sprostredkovať všetko, čo v sebe mám. Moja predstava o hre. Mojim cieľom je vyhrávať tituly. Tlak? Áno, ale toto je Barça. Užívam si to.”