Xavi: Morata aj Haaland sú hypotézy

Ako tradičné vám prinášame preloženú tlačovú konferenciu trénera Xaviho Hernandeza pred zápasom s Mallorcou.

Demir a Luuk de Jong

“Sú jedným z tímu. Musíte sa však pracovať na príchodoch aj odchodoch.”

Dembele

“Rokovania sú náročné. Je v procese. Som optimista. Agenti nerozumejú situácii. Opäť som s ním hovoril a uvidíme. Nie som sklamaný. Dúfam, že zostane. Môže byť jeden z najlepších na svojej pozícii.”

Nový rok

“Šťastný nový rok všetkým. Sme v zlej situácii.  Nechápem že zápas nie je preložený. Mallorca sa tiež sťažovala.  Musíme apelovať na zdravý rozum. Nie je to sťažnosť. Nie je to ospravedlnenie. Je to realita. Basketbal bol pozastavený. Budeme hrať ak nás Liga prinúti. Trénujeme dobre. Je to však chaotická situácia. Pokúsime sa vyhrať.”

Ferran Torres

“Jeho najväčšou prednosťou je profesionalita. Mentalita, nasadenie, prispôsobí sa trom útočným pozíciám. Ide mu to dobre hlavou, veľmi nám pomôže. Má obrovské nasadenie. Je to veľkolepý hráč. Je horlivý a ambiciózny. Je to veľmi kompletný futbalista, ktorý tímu veľmi pomôže. Mal skvelých trénerov. Som s ním spokojný.”

Dynamika

“Pripravíme zápas tak, aby sme vyhrali. Sme Barca, ale máme 17 nakazených. Mám obavy. Zdá sa mi šialené, že to nie je prerušené. Nemá zmysel hrať.”

Dembélé

“Som optimista, čo sa týka športového projektu, nikde nebude šťastnejší. Sme najlepší klub na svete. Verím projektu a hovorím vám to. A myslím si, že športový projekt zaváži viac ako ekonomický projekt. Prirodzene som mu povedal, že ho potrebujeme. To je rozdiel. Máme pre neho zaujímavý športový projekt. Hovorím o športovom poli, ekonomický projekt ma nezaujíma.”

Riqui Puig

Tí, ktorí sa zúčastnia, majú šancu. Každý. Každá minúta je príležitosťou ukázať svoju úroveň.”

Odchody

“Pracujeme na odchodoch. Uvidíme, čo sa stane. Aby mohli hráči prísť, iný musia odísť odísť.”

Sebavedomie

“Získali sme sebavedomie. Poti Elche to boli najlepšie minúty. Približujeme sa k tomu, čo chceme. Máme veľmi dobré pocity. Musíme trvať na tom, a verte. Urobili sme krok vpred.“

Smola

“Je to tak. Malorka má tiež prípady. My sme Barca, nemôžeme sa vzdať. Neviem, čo je ešte potrebné na odloženie. Neexistuje zdravý rozum.”

Zranenia

“V princípe sa všetko dobre vyvíjaja, no nerátam s Pedrim, Ansu, či Memphisom.”

Odloženie

“Nepoznám dôvody, prečo sa hrá. Musíme dodržiavať pravidlá, ale 17 hráčov chýba, 11 kvôli Covidu. Je to extrémna situácia pre Malorku aj pre nás. Môže byť viac nakazených, teraz robíme viac testov. Nerozumiem tomu. Nerozumiem, že sa to neodkladá.”

Prestupy

“Rozprávajme sa o hráčoch, ktorých máme. Ostatné sú hypotézy, Morata aj Haaland.”

zdroj: BarcaTV

foto: twitter/FcBarcelona