Xavi: Musí to byť magická noc

Už dnes nás čaká pravdepodobne rozhodujúci zápas o pokračovanie v Lige Majstrov proti Interu Miláno. Barcelona bude mať domácu výhodu prostredia a my vám prinášame tlačovú konferenciu nášho trénera pred týmto dôležitým zápasom.

Zápas
“Očakávame Inter podobný tomu v Miláne.  Musíme lepšie útočiť. Nie je tu priestor na chyby a dúfajme, že sa to podarí. Musí to byť magická noc“.

Dôležitosť
“Je dôležité pokračovať v súťaži. Sme v nepríjemnej pozícii a je to finále.”

Zvládanie
“Zvládam to pozitívne. Je tu tlak a ťažkosti, situácia je nepríjemná, ale budeme tomu čeliť odvážne. Hráčom dávam lásku, aby boli pozitívni a vnímali to ako finále.”

Camp Nou
“Myslím si, že fanúšikovia to pochopili. Lístky sú vypredané. Boli tam veľmi dobré momenty. Od prvých momentov to musí byť kotol. Budeme tvrdo pracovať, aby cítili hrdosť a pridali sme tri body.”

Koundé
“Zajtra ho nemáme. V nedeľu môže hrať. Bude to závisieť od jeho pocitov. Vidím to dobre.”

“Nie, chcel by som vyhrať 2:0.”

Inter
“Musíme viac dominovať v priestore vo vnútri, strieľať spoza 16-tky , ponúkať sa viac. Jeho systém sa pre nás zmení len málo. Máme jasnú predstavu o tom, ako útočiť a hrať. Ak to zmenia, veľmi sa nás to netýka. Musíme mať osobnosť a mať jasnú predstavu.”

Eliminácia
“Bolo by to veľké sklamanie, ale myslíme pozitívne a chceme vyhrať a zostať nažive. Sme v nepríjemnej situácii, pretože v Mníchove sme zlyhali. Zajtra je finále, ktoré sa pokúsime napraviť.”

Lewandowski
” Robert musí byť dôležitý, ale každý musí urobiť krok vpred a hrať dobre. Musí sa viac spájať s pozíciou na hore, aby sa cítil pohodlnejšie.”

Frenkie de Jong
“Je to v poriadku, prichádza s malým zranením. A zajtra uvidíme, či bude hrať od začiatku alebo v druhom polčase.”

zdroj: marca.com

foto: Twitter/FCB