Xavi: Musíme sa z týchto zápasov poučiť

Prinášame vám zostrih dnešnej tlačovej konferencie Xaviho pred dnešným zápasom s Almeriou.

Zápas
“Doma sú silný. Získali veľa bodov. Musíme byť dominantní, dobre útočiť, byť pokojný…”

Koncentrácia
“Musíme sa z týchto zápasov poučiť. Nemôžeme sledovať štvrtkový zápas. V pondelok budeme myslieť na pohár.”

Eliminácia
“Neradi prehrávame. V LaLige aj v pohári musíme byť stopercentní.”

Dembélé
“Má sa veľmi dobre. Má veľmi dobré pocity. Nie je stopercentný, ale je k tomu blízko. Záleží na ňom. Nebudeme ho nútiť.”

La Liga
“Ak by sme vyhrali La Ligu, bola by to veľmi dobrá sezóna. Záleží na nás. Sme v dobrej situácii aj v pohári.”

Ansu Fati a Araujo
“Araujo je stopercentný. V prípade Fatiho dúfame, že ho budeme mať do štvrtka.”

Lewandowski
“S nikým som nehovoril na individuálnej úrovni. Musíte byť hrdí na to, ako súťažíme. Proti United môžete prehrať. Hráči sú frustrovaní z toho, že nevyhrali, ale musíte myslieť na tituly, ktoré môžeme vyhrať. On si je vedomý toho, že ide o strednodobý a dlhodobý projekt. Uvedomuje si, kde je. Myslím si, že sme konkurencieschopnejší ako minulý rok a môžeme vyhrať tituly. Videl, že sme súťažili. Musí sa sústrediť tak ako každý na víťazstvo v lige a pohári. Musíme ho viac hľadať v 16-tke. Chýba nám posledná prihrávka, musíme ho hľadať. Ale veľa sa podieľa na útočnej hre mužstva.”

Garnacho
“Myslím si, že keď je hráč šťastný každý to vyjadruje tak, ako to vychádza. Chýba im empatia. Si šťastný, ale musíš rešpektovať svojho súpera. Nemusíme robiť oslavy, ktoré sú chápané ako provokácia toho druhého. Ale každý to oslavuje po svojom“.

zdroj: Marca/BarcaTV
foto: Twitter FCB