Xavi: Nebol som tu šesť rokov a neviem čo sa stalo

Podobne ako Nico tak aj náš tréner Xavi Hernandez po zápase poskytol krátky rozhovor pre médiá.

Comeback Elche

“Som nahnevaný, rozhorčený… Zdá sa to neuveriteľné. Myslel som si, že sme v dynamike, ktorá sa týka nás všetkých. Ale boli sme vytrvalí a zareagovali sme . Toto je finále a znamenalo to veľa.”

Espai Barça

“Áno, áno, musíme hlasovať. Čím viac budeme hlasovať, tým bude Barca živšia. Je to nevyhnutná historická zmena. Budem hlasovať áno. Klub musí urobiť krok vpred.”

Zápas

“Niektoré veci sme urobili veľmi dobre. Chýbala nám však obratnosť. Elche nemuselo behať. Hovorili sme o tom. Museli sme urobiť taktické fauly. S ich gólom sa dostali do hry a potom vyrovnali na 2- 2, berúc do úvahy našu situáciu, ovplyvňuje nás to. Fanúšikovia boli tiež veľmi dobrí. Sú to tri fantastické body. Musíme sa vrátiť k modelu, obnoviť pozičnú hru… Dúfame, že to bude zlomový bod. Sami sme si skomplikovali hru. Mali sme príležitosti, ktoré sme nevyužili. Prežili to kvôli našim chybám. To sa nedá. Som spokojný s týmito tromi bodmi , čo znamená všetko.”

Hrotový útočník

“Na taktickej úrovni sme pracovali na útočení v priestoroch. Hrali 1-4-4-2. Hľadali sme prevahu vo vnútri. Ferran nie je typická 9, ale vedeli sme, že veľmi dobre napádal v priestoroch a ťahal obrancov. Potom hral deviatku Gavi.Hra v rozostavení nefunguje.”

Gavi

“Hra, ktorú hrá, je veľkolepá. Kvôli jeho ambíciám a osobnosti. Mať ho je šťastie: jeho osobnosť, to, čo vytvára, gól, jeho asistencia. Je to budúcnosť klubu. Ale nielen on, ale aj Araujo , Balde, Nico, Abde … Oni sú budúcnosť tímu. Je to fantastická generácia. Dokonca aj Riqui Puig. V tomto veku som sa bál a oni sú úžasní. Gavi je emotívny. Prekvapivo má len 17. Je rozdielny. Som rád, že ho mám, ale nechcem ho s nikým porovnávať.”

Mládež

“Robia rozdiel ale De Jong, Alba a Ter Stegen nechávajú svoju dušu na ihrisku. Teší ma tím. Ak chcete rásť, musíte trpieť a prispôsobiť sa modelu, ktorú sme stratili. Je to niečo, čo nás veľmi prekvapuje. Táto generácia je ešte lepšia ako generácia Busquets, Pedro . ”

De Jong

“Dnes prispel k veciam, hoci nemal takú plynulosť ako Gavi alebo Nico. Mal nepohodlie, ale dal nám defenzívnu prácu, získavanie lôpt. Odvádza veľmi dobrú neviditeľnú prácu a je unavený, odohral veľa minút s Barcou a národným tímom…“