Xavi nechce Rubena Nevesa, ale Zubimendiho

FC Barcelona je pripravená na transfer hráča, ktorý v blízkej budúcnosti nastúpi na post defenzívneho stredopoliara. Športový riaditeľ FC Barcelona Jordi Cruyff už v nedávnom rozhovore uviedol, že Sergio Busuqets si zaslúži právo rozhodnúť sa o svojej budúcnosti, no údajne bez ohľadu nato, ako sa rozhodne, trénerský štáb má jasný plán pre jeho nástupcu.

Novinár Ferran Martinez z denníka Mundo Deportivo informuje, že meno Martín Zubimendi je naďalej počiarknutý červenou farbou, no na druhej strane meno Rúbena Nevesa už na zozname nenájdeme a dôvod je jasný.

25-ročný hráč Wolverhamptonu Wanderers Rúben Neves nastúpil za Portugalsky tím v 4 z 5 možných zápasoch na Majstrovstvách sveta v Katare a na trhovej úrovni je zaujímavou možnosťou pre iné tímy. Jeho súčastná zmluva platí do roku 2024 a dobre vzťahy medzi vedením Katalánskeho klubu Barcelony a jeho agentom Jorgem Mendesom by určite uľachčili prestup. Rúben Neves má však v sebe jeden háčik. Všetko nasvedčuje k tomu, že nemá správny profil na to, aby bol pivotom v rozostavení Barcelony 4-3-3 a práve vďaka tomuto sa Xavi zrejme rozhodol zvoliť Zubimendiho.

Tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández verí, že 23-ročný Španiel Martin Zubimendi bude perfektným prestupom. Martín Zubinendy aktuálne svoju prácu odovzdáva pre Španielsky klub Real Sociedad. Hráč v priebehu októbra minulého roka s klubom predĺžil zmluvu do roku 2027, pričom výpovedná klauzula bola stanovená na 60 miliónov eur. Operácia priviesť Zubimendiho bude pre Katalánsky klub veľmi zložitá, najmä ak si vezmeme do úvahy finančné ťažkosti, ktorým bude Barcelona naďalej čeliť budúce leto.

Zdroj: fcbarca.com, mundodeportivo.com
Foto: twitter.com/Transfer News Central