Xavi: Nie je čas hovoriť o Lewandowskom

Zdieľať:

Pred zápasom s Frankfurtom v ktorom ide Barcelone o postup absolvoval Xavi Hernandez veľmi zaujímajú tlačovú konferenciu v ktorej sa vyjadril napríklad aj k téme Lewandowskeho.

Čo treba zlepšiť v zápase proti Eintrachtu Frankfurt
“Musíme sa vyhnúť strate lopty, pretože vedia, ako to využiť rýchlym protiútokom. Musíme minimalizovať tieto protiútoky a snažiť sa čo najviac brániť s loptou. Musíme urobiť viac, aby sme boli konkurencieschopní, v zápase vonku nám to skomplikovali. Musíme byť lepší s loptou, je to súper s jasnými myšlienkami.”

O vplyve hrania doma
“Je to jeden z kľúčov k zápasu, aby ste mali druhý zápas doma. Som si istý, že atmosféra a fanúšikovia zajtra nesklamú. Pokúsime sa, aby boli hrdí, potrebujeme ich. Dôležité je, aby boli fanúšikovia spokojní. Pre Eintrachta je to najdôležitejší zápas v ich nedávnej histórii. Musíme zodpovedať ich intenzite. Tá atmosféra ma prekvapila. V Nemecku je niekoľko skvelých štadiónov, ale nikdy som nebol na Eintrachte a bol som prekvapený.”

O dostupnosti Piqueho, Fatiho, Depaya a Desta
„Bude to závisieť od toho, ako sa bude Gerard cítiť. Niet pochýb o tom, že chce hrať a byť konkurencieschopný. Užíva si veľké zápasy, ako je ten, ktorý máme zajtra. Závisí to od úrovne bolesti, ak nebude 100%, bude to ťažké. Pokračujem v tom, že o Ansuovi hovorím to isté, ide o to, aby sa cítil dobre. Na tréningu má za sebou už niekoľko skvelých šprintov. Takmer 100 % tréningov absolvuje so zvyškom tímu. Nestanovujeme termíny, je na ňom, aby nám povedal, že je pripravený. Ak.sú v nominácii tímu, môžu sa zúčastniť. To platí aj pre Memphis. Dôležité je zotaviť hráčov. Dest je pre nás dôležitým hráčom kvôli tomu, čo nám prináša, na pravej aj ľavej strane.“

Čo by znamenal postup do semifinále Európskej ligy
“Predstavuje to krok vpred k jednému z našich cieľov. Európska liga nás teší. Včera večer sme sledovali Ligu majstrov z domu a to by nás malo povzbudiť, aby sme to zvládli v budúcej sezóne.Toto je Barca. Máme povinnosť vyhrať a hrať dobre. Musíme byť vynikajúci vo všetkom, čo robíme. Je to najťažší klub na svete, najnáročnejší. Vyhrať a hrať dobre je veľmi ťažké.”

  Lewandowski
Rozumiem otázke, ale teraz nie je čas o tom hovoriť. Je to skvelý hráč, ale musíme sa sústrediť na zajtrajší zápas.”

zdroj: BarcaTV/Marca 

foto; Twitter/FCB

Najnovšie články od Marek Kovac (zobraziť všetky)