Xavi: Niektoré veci ma šokovali

Prinášame vám ďalšiu tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza. Tentokrát pred dnešným zápasom so Sevillou.

Akadémia
“Nedávno som podľa normy nedal viac ako troch hráčov z rezervného tímu. Upozornil ma delegát Carles Naval. Ak by došlo k vylúčeniu, zobrali by nám tri body. Je to hlúpa norma. V januári zvažujeme dať niektorému z nich číslo v prvom tíme.”

Nico
“Vie sa prispôsobiť rôznym pozíciám. Môže byť 6-ka ako Busquets, ale ide po sile, kvalite. Je to moderný futbalista. Je fyzický, technický, psychologický. Ide dobre do pokutového územia . Strieľa. Je víťazom“.

Ter Stegen
“Veľa tímov na nás tlačí. Jeho akciou sme vyhrali proti Villarrealu. Je dobré kritizovať, ale musíme aj pochváliť. Gól Memphisu je zásluhou prihrávky Ter Stegena. Chyby brankára sú však viditeľnejšie. Som sním však spokojný, Hlavne s jeho technikou, v tomto aspekte je na jeho úrovni  iba Neuer“.

Víťazstvo
“Čelíme obrovskej príležitosti preblížiť sa do Ligy majstrov. V LaLige máme 10 bodov z 15, čo nie je zlé. Súper je však príkladom, jeho tréner, Monchi, jeho klubová filozofia.”

Prekvapenia
“Veci okolo tímu ma šokovali, ale teraz je mojou úlohou ich zmeniť. Musím si zorganizovať prácu, v obrane aj v útoku. V sobotu som videl, čo chcem. Prvývpolčas bol dobrý. Musíme sa zlepšiť. Sme v dobrej dynamike, rastieme.”

La Masia
“Sme spokojní s prácou Sergiho v akadémii. Tí, ktorí idú do prvého tímu, sú pripravení. Príkladom je Ferran. Mal dobrých trénerov.”

Sevilla, šampión
“Je pripravená stať sa šampiónom LaLigy, minulý rok ním takmer bola. Ak vyhrájú, môže zaostať za lídrom o 3 body. Je kandidátom na víťazstvo v akejkoľvek súťaži, ktorú hrá.”

Casemiro
“Neprináleží mi nič hovoriť. Nehovorím o rozhodcoch. Ich práca je veľmi ťažká. Aj s VAR je to ťažké. Vo všetkom im pomôžeme. Sú to profesionáli a rozhodujú. Musíte ich podporovať je to ťažké a komplikované povolanie. Musíte im pomôcť. Nemyslím na to.”

Veteráni
“Piqué, Alba, Frenkie, Ter Stegen… Majú odhodlanie. Ide skôr o pochopenie herného modelu. Vyzdvihujem mladých ľudí, ale nasadenie patrí všetkým. Je to výnimočné.”

Dest
“Jeho problém je fyzický,  silná bolesť krížov. Jeho aduktory sú zaťažené a hovorí nám, že sa necíti pohodlne.”

Gavi
“Musíme konať hneď, aby sme ho obnovili. Ak to bude potrebné, dáme dokopy peniaze. On a Ansu, Pedri, Araujo sú dôležití. Je to jeden z budúcich hráčov klubu. Pracujeme na jeho obnovení.”

Náskok
“Sevilla je skvelá, skvelá. Veľkolepé mužstvo. Ale sú tam tri body, ako v zápase proti Elche. Stálo nás to. Dominujeme, zlepšujeme sa a rastieme.”

Real Madrid
“16 bodov, je priepastný rozdiel, ale v lige zostáva veľa a nič nevylučujeme. Ide o výsledky, vedieť konkurovať, lepšie brániť…”

Odvážny prístup
“Áno, trúfame si aj proti Seville. Vysoký tlak, získavanie lopty v opačnom poli. Je náš model hry ,vsadili sme na neho a dodržíme ho. Ale Sevilla bude vpredu. Sú odvážny bez ohľadu na súpera.”

Ter Stegen
“Jeho nasadenie, obetavosť a profesionalita sú mimoriadne. Sú tam špecifické chyby. Jeho práca nohou je mimoriadna. Musí sa zlepšiť v bránke. O tom však niet debaty. Stále je všake jeden z najlepších na svete.”

Bránenie
“Je to náš problém. Ak nezískate loptu, musíte zabrániť súperovi v postupe. Všetci sme obrancovia a útočiaci hráči.”

Zápas
“Je to ďalšia príležitosť. Priamy rival. Robí veci veľmi dobre. Pozeráme sa do zahraničia, na Bayern, ale musíte vidieť, ako fungovala Sevilla, Lopetegui je jeden z najlepších a tiež Monchi. Je dôležitým príkladom klubu. Je to priamy rival. Sme za nimi o 10 bodov. Rozumejú myšlienke a modelu. Hráči si to užívajú. Sú skvelý tím a s obrovským trénerom. Tešíme sa. Tri body by nám dodali veľa morálky.“