Xavi: Nikto nie je na predaj

Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom v Pamplone.

Zápas
„Bude to ťažký zápas, Osasuna dobre bráni. Hrá priamočiary futbal a vďaka tomu inkasuje málo gólov.”

Albert Benaigez
Toto je veľmi citlivá téma. Ja som nepočul o žiadnej takejto veci, čo však neznamená, že to nie je pravda. Teraz je všetko v rukách súdu, viac k tomu neviem povedať.”

Luuk De Jong
De Jong je profesionál. Môže nám dať v útoku nové riešenia. Luuk je jednou z našich možností.”

Bayern
Mužstvo teraz po vypadnutí z Ligy Majstrov potrebuje posilniť svoju morálku. Zajtra máme ďalšiu príležitosť, najdôležitejšie budú tri body. V našej hre sme sa zlepšili, ale Bayern bol lepší. Pracujeme naďalej, aby sme sa vrátili na správne miesto.”

Psychika
Som optimista. Najlepším spôsobom na prekonanie krízy sú víťazstvá. Nemôžeme si dovoliť zakopnúť, zajtra je treba vyhrať. Musíme začať hrať tak, aby sa ukázali výsledky.”

Stretnutie medzi Xavim a riaditeľmi
Áno, pracujeme na posilách. Finančná situácia nie je najlepšia, ale aj napriek tomu sa musíme posilniť.”

Treba začať od nuly
Je potrebný reset a motivovať mužstvo. Musíme byť odvážnejší, ambiciózni a nadšení. Povedal som, že začíname od nuly, pretože sa skončil istý kolobeh a začína sa etapa ‘novej’ Barcelony, ale tentoraz s nasadením a dobrým duchom. Hráčom som povedal, že odteraz zo seba musíme dávať oveľa viac. Uvidíme, či sa to podarí.”

Hráči na predaj
Zajtra nie je na predaj nikto. Uvidíme. Blíži sa zimné prestupové obdobie.Rok je potrebné ukončiť čo najlepšie. Zajtra ideme do Pamplony po víťazstvo. Taký je cieľ. Neskôr budeme hovoriť o prestupoch, o menách, ale v tejto chvíli nie je na predaj nikto.”

Finančná situácia
Budeme sa pokúšať zavádzať zmeny. Uvidíme aké sú možnosti a ako to vyzerá s plastovým stropom. Nemyslím si, že je to vhodný čas na diskusiu na túto tému. Osasuna je veľmi ťažký súper, je dobre pripravený mentálne aj fyzicky.”

Očakávania
Barcelonu som sledoval, ale myslím si, že hráči by mali byť viac nabudení. Sú znechutení. Tento tím má veľký potenciál. Musia si veriť a v tom je moja práca. Púšťam im analýzy, aby som im ukázal, že sme sa zlepšili. Vzájomne sa motivujeme. Musíme sa snažiť o dokonalosť. A práve to chýba.”

Fanúšikovia
„Predpokladajú najhorší scenár. Budeme sa snažiť, aby to tak nebolo a aby sme vyhrávali tituly. Už mesiac tvrdo pracujeme, aby prišli výsledky, ktoré zatiaľ nie sú, ale budeme pracovať. Chceme hrať o všetky tituly. Vždy musíme myslieť pozitívne, ale aj realisticky.”

Povedal si hráčom že si prekvapený z toho ako slabo Barcelona hrala
Áno, povedal som im to. Musíme si vytvoriť  technické, futbalové, fyzické a psychologické zvyky. Myslím si, že tento káder má úroveň na to, aby súperil o trofeje.”

Športové a mentálne aspekty
Obe sú veľmi dôležité. V niektorých momentoch nevieme, kde sa nachádza voľný hráč, kde je priestor, v ktorom momente útočiť. Sú to veci, ktoré sa v priebehu rokov vytratili a musíme ich obnoviť. Musíme sa vrátiť k identite Barcelony. To bude trvať, ale budeme sa snažiť.”

Ukončenie roka
Najlepším možným spôsobom. Máme šancu získať 9 bodov.

zdroj: BarcaTV
foto: Twitter/FCBarcelona